Doğru tercihler
yüzünüzü güldürür

Diyanet İşleri Başkanlığı MBSTS Yeterlilik Hazırlık Kitabı

ISBN/Barkod: 9786053520825
Ebat: 14x21
Sayfa Bilgisi: 595
Ortalama 1 iş günü içerisinde kargoya verilir.
Sürat Kargo ile 75 ve üzeri siparişlerde kargonuz bizden.
Kapıda ödeme siparişlerde sipariş tutarı gözetilmeksizin 5 kapıda ödeme ek hizmet bedeli ilave edilir.
27,00
16,20
KDV Dahil
% 40
Adet:
Telefon Kodu: 22662-9786053520825
Favorilere Ekle
Arkadaşlarına Öner
Sayfayı Yazdır
Hac, Yurtdışı, İmamlık, Yeterlilik ve diğer sınavlar için İmamların yada İmam olacakların El Kitabı
Önsöz
Hatibin birisine camide vaaz yapması için teklif sunulur, o da kabul eder ve haftalar öncesinden kitapları karıştırmaya başlar. Nihayet vaaz edeceği gün gelir ve kürsüye çıkar ki ne görsün bir tane adamdan başka kimse yok. Kendi kendine mırıldanır durur: “Sen haftalarca kitap karıştır dur, durum ortada!” der ve hıncını camide bulunan o kişiden almaya karar verir. Sert bir şekilde: “Hey arkadaş! Baksana.” der. Adam kafasını kaldırır ve hatibi dinler. Hatip konuşmaya başlar: ” Sen çok güzel bir vaaz hazırlaşan ve karşında bir kişi olsa vaaz eder misin?” der. Adam cevaben der ki: “Efendim, ben pek bir şey bilmem; ama size bir şey söylemek isterim. Ben bir at bakıcısıyım. Bir ata da baksam bin ata da baksam insanların gözünde at bakıcısıyım.” der. Hatip kendine gelir ve: ” Bir kişiye de vaaz etsen, bin kişiye de vaaz etsen sen bir hatipsin.” der ve vaaza başlar. Güzel bir vaaz ettikten sonra kendince taltiflenmek ister ve adama: “Hey hemşehrim, nasıl vaazımı beğendin mi?” der. Adam kafasını kaldırır ve: "Efendim ben pek bir şey bilmem.” der ve ilave eder: ”Ben ahıra gitsem bin attan bir tanesi kalsa koskoca samanlığı bir atın önüne getirip hepsini yemesini beklemem.” der. Hatip benimsemediği gariban adamdan dersini almıştır. Dış görünüşüne bakıp da kimseyi yargılamamak ve öğüt verirken öğüt aldığını unutmamak gerektiğini hatip o gün anlamıştır. Bu kitabı hazırlarken, Prof. Dr. İbrahim Sarı-çam’ın Evrensel Mesajı s.215’de Huneyn savaşın da Müslümanların kızgınlığı o derece artmıştı ki, kadınlardan ve çocuklardan da öldürdükleri olmuştu. Bu olay Peygamberimize intikal edince kadınların ve çocukların öldürülmesini derhal yasakladı. Üseyd bin. Hudayr adlı sahabinin “Ya Rasulallah! Onlar Müşriklerin çocukları değil midir?" şeklinde bir soru sorması üzerine Peygamberimiz ;S.A.V)’in bence, tarihe geçen bir cevap olarak şöyle der: "Sizin en hayırlılarınız da Müşrik çocukları değil miydi?” der. Kitabı hazırlarken bu ve buna benzer Diyanet İşleri Başkanlığının Yeterlilik ve Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavında istediği müfredat kitapları tek tek taranarak âcizane kendimce önemli gördüğüm ve yıllardan beri sürekli tekrar edilenlerden ziyade az bilinen, pek duyulmamış ve buna rağmen çok önem arz eden konulara yer verdim. Bence bir kitap bildiğiniz şeylerden çok bilmediklerinizi öğretirse tercih edilmesi gerekir. Ben de her zaman kitaplarla ilgili bu görüşüme dayanarak sıradanlıktan kurtarıp bu kitabın bildiğimiz şeylerden çok bilmediklerimizden bahsetmesine özen gösterdim. Bu bakımdan kitabın hemen her sayfasında öğretici, yeni, sıra dışı, özgün bilgilerle karşılaşacağınızı düşünüyorum. Diyanet İşleri Başkanlığının yapmış olduğu sınavlarda baraj 70 puandır. Kazanmak ve yükselmek istiyorsak bildiklerimizle mutlu olmak yerine, bilmediklerimizle mutlu olmayı amaçlarsak her zaman mutluluğu yakalamışız demektir.
Kitap yazılı sınav (70 barajı) geçildikten sonra; yeni imam adayları için ve imamlıkta nakil ve yurtdışı sözlü mülakata yönelik olarak da hazırlanmış bir kitaptır. Ezberlerinizi soru yoluyla tekrar ettiren, yüzüne okunduğunda okuduğunuz Kur’an sayfasının tecvitlerine yönelik hazırlanmıştır.
Mükemmellik Allah’a mahsustur. Biz insanlar da mükemmel olamayacağımız için eksiklerimiz ve hatalarımız muhakkak olacaktır. Bu kitap yeni imam olacak arkadaşlara, hac ve yurtdışı sınavına girecek tüm arkadaşlara başarı getirmesi temennilerimle...
Ahmet ÇİÇEK, Kemat ARSLAN
 
 
 

Taksit Sayısı
Taksit Tutarı
1
16,20
2
8,10
3
5,40
4
4,05
Taksit Sayısı
Taksit Tutarı
1
16,20
2
8,10
3
5,40
4
4,05
Taksit Sayısı
Taksit Tutarı
1
16,20
2
8,10
3
5,40
4
4,05


Bu ürünü oylamak için lütfen seçiminizi yapın.
Yorumunuzu Ekleyin !
Ad Soyad
Eposta
Yorumunuz

Bu Kategoride En Çok Satan Kitaplar
Yargı Yayınevinde Sunulan Sınavlara Hazırlık Kitapları
    
Bu web sitesinde yer alan bütün görsel ve yazılı materyallerin telif hakları Yargı Yayınevi'ne aittir.
Her hakkı saklıdır. 2016 © | Yargiyayinevi.com Yargı Grup iştirakidir.
Yargı Basın Yayın Dağıtım
Ostim Mah. Turan Çiğdem Cad. No:36/3 OSTİM / ANKARA
+90 312 386 13 21 +90 312 386 13 88 www.yargiyayinevi.com bilgi@yargiyayinevi.com
web.tasarim.namikerdemkaya.com