Doğru Tercih Yayınları 2022 KPSS'NİN Pusulası Coğrafya Soru Bankası

Doğru Tercih Yayınları
(0 Yorum)
149,00 TL
89,40 TL
%40
ISBN 9786052336748
YAZAR Barış Salt
SAYFA SAYISI 416
EBAT 19x27
TOPLAM SATILAN 1498
Ürün Özellikleri
Doğru Tercih Yayınları 2022 KPSS'NİN Pusulası Coğrafya Soru Bankası
Türkiye coğrafyası, KPSS Genel Kültür sorularının %30'luk kısmını kapsamaktadır. Bir diğer deyişle 18 sorudan oluşmaktadır. ÖSYM'nin 18 Nisan 2013'teki son değişiklikleri ile konuların ağırlıkları şu şekildedir:
Türkiye'nin Fiziki Ozellikleri: 7 soru,
Türkiye'nin Beşeri Özellikleri: 3 soru,
Türkiye'nin Ekonomik Özellikleri: 8 sorudan oluşmaktadır.

KPSS'nin tarihine baktığımızda, bu sınav 1999 yılından itibaren her yıl yapılmaktadır. Bu süreci incelediğimizde şunları söyleyebiliriz: İlk yıllardan 2006 yılına kadar soruların önemli bir kısmı bilgi düzeyindeydi. 2006 yılından itibaren sorular daha çok üst düzeyde gelmeye başlamıştır. 2017 yılında ise son yılların en zor soruları ile karşılaştık.
Yani son yıllarda bilgiyi içeren yorum düzeyinde sorular gelmeye başlamıştır. Ayrıca coğrafya sorularının gittikçe zorlaştığı ÖSYM'nin verilerine de yansımıştır. Şunu da unutmamak gerekir artık harita bilgisinden çok sayıda soru gelecektir. KPSS sürecini çok iyi bilen bir öğretmen olarak ÖSYM'nin tüm sınav sorularını analiz edip titizlikle inceleyerek, MEB kaynaklarını tarayarak ve güncel bilgileri derleyerek (TÜİK verileri) bu soru bankasını hazırladım. Bol soru çözmeniz coğrafyayı daha çok pratik yaparak öğrenmenizi de kolaylaştırır. Bu vesile ile gireceğiniz 2022 KPSS sınavında başarılarınızın devamlı olmasını dilerim.
Bu kitabın hazırlanmasında bizden hiçbir desteğini esirgemeyen DOĞRU TERCİH YAYINLARI'na, dizgi ve redaksiyon ekibine teşekkürlerimi borç bilirim.
Sınava giren tüm adaylara faydalı olması dileğiyle başarılar dilerim...
Barış SALT
Coğrafya Öğretmeni
Ödeme Seçenekleri
Yorumlar
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.