Orion Kitabevi Kamu Yönetiminin Denetimi

Orion Yayınevi
(0 Yorum)
120,00 TL
96,00 TL
%20
ISBN 9786257294676
YAZAR Komisyon
SAYFA SAYISI 370
EBAT 16x24
Ürün Özellikleri

KAMU YÖNETİMİNİN DENETİMİ

Editörler

Dr. Öğr. Üyesi Yusuf UYSAL


Dr. Fatih GÜLER

Yönetimin beş temel fonksiyonundan biri olarak genel kabul gören “denetim” olgusu, özellikle kendine özgü yapısal ve işlevsel niteliklere sahip olan kamu yönetimi söz konusu olduğunda çok daha önemli bir kavram olarak karşımıza çıkmaktadır. 1980’lerden sonra kamu yönetiminin geçirdiği değişim ve dönüşüm süreci ise denetimin çok daha teknik, parçalı, detaylı ve multidisipliner faaliyetler bütünü olarak ortaya çıkmasına yol açmıştır. Bu nedenle, günümüzde kamu yönetiminde denetim tüm boyutlarıyla incelenmesi gereken bir konu olarak önem arz etmektedir.

Bu kitap, kamu yönetiminin denetimi konusunu tüm çeşitleriyle ve boyutlarıyla incelemek amacıyla alanda saygın 23 akademisyenin yoğun ve titiz bir çalışma süreci ve birikimlerinin ürünü olarak 19 bölüm şeklinde ortaya çıkmıştır. Kitapta, öncelikle kamu yönetiminin denetimi konusu kuramsal, kavramsal ve tarihsel perspektiften ele alınmış ve e-Devlet, çağdaş yaklaşımlar ve iyi yönetişimi ilkeleri bağlamında denetim incelenmiştir. Türk kamu yönetiminde denetim sorunları ile çözüm önerileri ve başta yargı denetimi, siyasi denetim, idari denetim, ombudsman denetimi olmak üzere pratikte uygulanan tüm denetim çeşitleri bölümler halinde ele alınmıştır.

Kitabın hazırlanma sürecinde sosyal bilimlerde araştırma yöntemlerine ve bilimsel çalışma ilkelerine azami ölçüde riayet edilmiş, “özgün bir eser ortaya koymak” en öncelikli hedefler arasında belirlenmiştir. Kamu yönetiminin denetimi konusunu bütüncül bir yaklaşımla ele alan kitabın öğrenciler, akademisyenler, araştırmacılar ve konuya ilgi duyan herkese hitap eden kaynak bir kitap olması amaçlanmıştır.


Kitabın akademiye, alana ve tüm okuyuculara faydalı olmasını temenni ederiz.
Ödeme Seçenekleri
Yorumlar
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.