WhatsApp Destek
Müşteri Destek Hattı : 0850 532 9653
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Orion Kitabevi Ceza Hukuku ve Ceza Muhakemesi Hukuku

Ürün Kodu : 9786055145163
Sayfa Sayısı : 872
Ebat : 16x24
120,00 TL
48,00 TL
%60 İndirim
Daha Fazla Orion Yayınevi
Daha Fazla Ceza Hukuku
Ceza Hukuku ve Ceza Muhakemesi Hukuku Orion Kitabevi
Kitapta meslek sınavlarının gösterdiği özelliklere paralel olarak Ceza Hukuku Genel Hükümler – Ceza Hukuku Özel Hükümler – Ceza Muhakemesi Hukukuna bir arada yer verilmiştir. Ceza Hukukuna ilişkin sorular özellikle Adli Yargı Hâkimliği Sınavları, İdari Yargı Hâkimliği Sınavları ve Kamu Personeli Seçme Sınavlarında (KPSS) karşımıza çıkmaktadır. Yanısıra merkezi sınavların ardından yapılan kurum sınavları, müfettişlik ya da uzmanlık gibi kariyer mesleklere geçişte sınavlarında da ceza hukuku soruları yer almaktadır. Kitap, özellikle bu sınavlardaki sorulara yönelik olarak kapsamlı bir çalışma olup bu alandaki ihtiyacı fazlasıyla karşılayıcı bir nitelik arz etmektedir.

Kitabın önsöz kısmında bu sınavlardaki ceza hukuku sorularının kapsamı ve ağırlığıyla ilgili ayrıntılı açıklama bulunmaktadır. Merkezi meslek sınavlarına hazırlanan öğrencilerin bu husustaki yoğun talebi nedeniyle her bölüm arkasında o konuyla ilgili çıkmış olan tüm sorular sıralanmış ve her birinin ayrıntılı çözümlü açıklamaları yapılmıştır. Bu açıklamalarda sadece sorunun cevabı verilmemiş aynı zamanda diğer şıklarla ilgili açıklama yapılmış ve sorunun ilintili olduğu konularda sorulabilecek alternatif sorulara dikkat çekilmiştir. Soruların ilgili olduğu yıllara göre meydana gelen mevzuat değişiklikleri cevap açıklamalarında gösterilerek konunun şuanki mevzuat boyutu gösterilmiş ve o konuda çıkabilecek muhtemel sorulara ilişkin fikir yürütülmüştür.

Kitapta geçmiş yıllarda çoktan seçmeli sorulardan oluşacak şekilde yapılan merkezi sınavların tüm ceza hukuku soruları ayrıntılı açıklamalı çözümlü şekilde cevaplandırılmıştır. Bu şekilde 2002 yılından itibaren tüm Adli Yargı Hâkimliği Sınavları (Avukatlar için yapılan sınavlar dâhil), 2006 yılından itibaren tüm İdari Yargı Hâkimliği Sınavları (Avukatlar için yapılan sınavlar dâhil), 2001 (KMS) yılından itibaren tüm KPSS ceza hukuku soruları, ilgili oldukları konular bakımından bölümlerin sonunda ayrıntılı bir şekilde açıklanarak cevaplandırılmıştır. Bu şekilde 600 âdetin üzerinde soru tahlil edilmiştir.

Özgün soru ihtiyacını karşılar şekilde sınavlardaki orijinal sorular kalitesinde ölçücü ve değerlendirici çok sayıda, soru her dersin konuları sonunda tarama testi şeklinde yerleştirilmiştir. Bu surette ayrıca 600 adetin üzerinde özgün soru derlemeleri oluşturulmuştur. Bu soruların tamamının cevap anahtarları kitabın sonunda tablo şeklinde verilmiştir. Kitabın önsöz kısmında bu soruların çözülmesine yönelik öğrenimi pekiştirici yöntemler tavsiye edilmiştir.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.