WhatsApp Destek
Müşteri Destek Hattı : 0850 532 9653
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Orion Kitabevi NATO Geçmişi: Günceli ve Geleceği

Ürün Kodu : 9786257294980
Sayfa Sayısı : 242
150,00 TL
127,50 TL
%15 İndirim
Daha Fazla Orion Yayınevi
Daha Fazla Siyaset Kitapları

Emekli Büyükelçi Ceylan’ın, dış politika ve güvenlik konularında Türkiye’de ve yurtdışında yayımlanmış birçok makalesi bulunmaktadır. 

Kariyerinin yarısından çoğu uluslararası güvenlik ve savunma alanında geçen Büyükelçi (E)  Ceylan, NATO ve Avrupa güvenliği/savunması konularında geniş saha bilgisi ve deneyimine sahiptir. Emekliliğinden sonra bu alanda edindiği birikimi birçok televizyon programı ve kaleme aldığı yazılarla kamuoyuyla paylaşmaktadır.

Dünyada meydana gelen son gelişmeler kamuoyumuzun ilgi alanları arasına başta NATO olmak üzere güvenlik/savunma konularının da girmesine yol açmıştır. Bu çerçevede NATO, yapılan yoğun tartışmaların odak noktalarından birini oluşturmuştur. 

NATO konusunda kamuoyumuza aktarılmakta olan daha çok iç politikaya endeksli kısır ve verimsiz görüşlerin nesnellikten ve olgusallıktan uzak yaklaşımlar temelinde yapılıyor bulunması yazarı bu kitabı kaleme almaya iten etkenlerin başında gelmektedir. 

Kitapta, NATO’nun kuruluş yıllarından bugüne kadar geçirdiği evrim, benimsediği stratejiler ışığında ele alınmakta, iki kutuplu-tek kutuplu-çok kutuplu dünya düzeninin dinamikleri bilgi,  belge ve yayımlanmış stratejilere dayalı olarak analiz edilmektedir.

 

Yazarın ilk yapıtı olan bu kitabın, uluslararası güvenlik ve savunma konularında sağlıklı, olgulara dayalı ve peşin kabullerden uzak analitik eserlerin kaleme alınmasını teşvik edecek bir sürece katkı sağlaması umulmaktadır. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.