WhatsApp Destek
Müşteri Destek Hattı : 0850 532 9653
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Orion Yayınevi Jeopolitiği Anlamak: Uluslararası Politika Yazıları

Ürün Kodu : 9786257294928
Sayfa Sayısı : 144
120,00 TL
102,00 TL
%15 İndirim
Daha Fazla Orion Yayınevi
Daha Fazla Siyaset Kitapları

Dış politika Analizi, Diplomasi ve Uluslararası İlişkiler açısından en önemli alt disiplinlerden birisidir. Devletlerin dış politika karar verme süreçlerine odaklanan Dış Politika Analizi, karar vericilerin psikolojisinden küresel sisteme, kamuoyu baskısından örgütsel yapılara devletlerin dış politika kararlarını etkileyen farklı düzeylerdeki ve farklı niteliklerdeki pek çok unsuru irdeleyen ve bu çerçevede farklı disiplinlerden beslenen canlı bir akademik uğraş haline gelmiştir.

Dış Politika Analizinin özünü oluşturan unsur devletlerin dış politika stratejilerini anlamaktır. Uluslararası İlişkiler disiplinin dış politika analizlerinde sosyal bilimlerin çeşitli dallarından yararlanarak disiplinlerarası bir yaklaşım yürütmektedir. Bu disiplinler içinde Tarih, Sosyoloji, Din, Psikoloji, Ekonomi, Jeopolitik, Güvenlik ve İstihbarat çalışmaları gibi birçok unsur bulunmaktadır. Birçok disiplinden beslenen Dış Politika Analizi, haliyle aynı zamanda da içinde zorluklar barındırmaktadır.

Elinizdeki kitap Uluslararası İlişkilerde yaşanan jeopolitik odaklı gelişmeleri tahlil etmeye çalışmış, Uluslararası İlişkiler disiplinin özelinde de Dış Politika Analizi alt disiplinine katkı sunmak hedeflenmiştir. Bununla birlikte Stratejik Analiz ve Stratejik İstihbarat açısından da küresel ve bölgesel alanda yaşanan güncel jeopolitik gelişmeler disiplinlerarası yöntemle analiz edinmek istenmiştir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.