Seçkin Yayıncılık Şirketlerde Yönetim Kurulu Krizleri ve Çözüm Yolları

Seçkin Yayıncılık
(0 Yorum)
230,00 TL
ISBN 9789750271847
YAZAR Umut Metin
SAYFA SAYISI 575
EBAT 17x25
Ürün Özellikleri
Bu kitap, şirketlerde pay sahipleri arasındaki sorunları, çatışmaları, yönetim kurulunun işleyişini, yönetim kurulu krizlerini ve çözüm yollarını konu almaktadır. Bu haliyle;

• Şirketi ve yönetim kurulunu işler kılacak çözümler çalışmanın ana noktasıdır.

• Eserde, yönetim modelleri, pay sahipliğinden doğan güç dengesinin yönetim kuruluna çeşitli alternatiflerle yansıtılması, yönetim kurulu üyelik çeşitleri, yönetimde iş bölümü, yönetim kurulu krizi/kilitlenmesi, esas sözleşme düzenlemeleri, pay sahipleri sözleşmesi ve aile anayasası gibi kurumlar detaylıca ele alınmıştır.

• Kurumsal yönetim ilkeleri, elektronik yönetim kurulu toplantısı, tek kişilik yönetime danışma kurulu desteği gibi birçok bakış açısı eserde kendisine yer bulmuştur. Eserde, yapay zekânın yönetim kurulunda konumlandırılmasına da yer verilmiştir.

• Kitap, şirketlerde pay sahipleri arası sorunlara karşı, özgün ve güncel çözüm yöntemleri önermektedir. Yazar, çözümün öncelikle ilgili organ ve şirket içinden üretilmesi gerektiğini savunmaktadır. Yazar ayrıca, tüm şirketlerde ve özellikle aile şirketlerinde kriz ve kilitlenme durumlarında, arabuluculuk yönteminin pay sahipleri arası sorunlarda tüm taraflar için en etkili ve faydalı yol olduğunun altını çizmektedir.

Konu Başlıkları

Yönetim Kurulunun Organizasyonu ve Çalışması
Yönetim Kurulu Toplantı Çeşitleri
Yönetimde Kriz ve Kilitlenme
Kriz ve Kilitlenmeye Karşı Çözüm Önerileri
Çözüm Yolu Olarak Arabuluculuk, Med–Arb, Arb–Med, Tahkim Yöntemlerinin Uygulanması
Yapay Zekânın Yönetim Kurulunda Konumlandırılması
Ödeme Seçenekleri
Yorumlar
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.