Seçkin Yayıncılık TTKya GöreAnonim Şirketlerin Tasfiyesi

Seçkin Yayıncılık
(0 Yorum)
74,00 TL
ISBN 9789750272431
YAZAR Selçuk Altıntaş
SAYFA SAYISI 144
EBAT 16x24
Ürün Özellikleri
Çalışmamızda 6102 sayılı TTK hükümleri kapsamında Anonim Şirketlerin Tasfiyesi ele alınarak, tasfiye sürecinin daha iyi yönetilebilmesi amacıyla, uygulamada meydana gelen aksaklıkların aşılabilmesi için yapılması gerekenler, Yargıtay kararları ve doktrinde yer alan görüşler çerçevesinde anlatılmaya çalışılmıştır.

AB'ye uyum yasaları çerçevesinde reform niteliğindeki 6102 sayılı TTK, AB'ye ticari anlamda uyumun yanı sıra, çağdaş gelişmelerin, teorilerin, eleştirel öğretinin, içtihat birikiminin, sorunlara çok yönlü yaklaşımların bir sonucudur.

Çalışmamızda, anonim şirketlerin tasfiyesi, ek tasfiye ve kolaylaştırılmış tasfiye bir bütün olarak ele alınıp incelenmiştir. Anonim şirketin tasfiye sürecindeki baş aktörü niteliğindeki tasfiye memurları, çalışmamızda ayrıca ele alınıp, yetki, görev ve sorumlulukları incelenmiştir.

Son olarak çalışmamızda 6102 sayılı TTK'nın, anonim şirketlerin tasfiyesi konusunda ticaret hukuku ve ticaret hayatına getirdiği yeniliklere değinilerek, bu konudaki görüş ve önerilere yer verilmiştir.

Konu Başlıkları

6102 Sayılı Türk Ticaret Kanununa Göre Anonim Şirketlerin Tasfiyesinin Hukuki Niteliği Ve Tasfiye Süreci
Anonim Şirketlerde Ek Tasfiye
Anonim Şirketlerde
Tasfiyeden Dönme
Türk Ticaret Kanunu Geçici 7. Maddeye Göre Tasfiye
Tasfiye Memurları
Ödeme Seçenekleri
Yorumlar
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.