- 35 %

YDS Restatement & Translation Pelikan Yayıncılık

ISBN: 9786055270889
 22  14,30
Stokta
 • Açıklama

  Pelikan YDS Restatement and Translation

  YDS serisinin bu kitabında cümle bazlı soruların sorulduğu Restatement (Eş Anlamlı Cümleyi Bulma) ve Translation (Çeviri) sorularının daha kolay nasıl çözüleceğine ilişkin taktik ve stratejilerin yanı sıra, bu tarz örnek soruların örnek çözümlerini ayrıntılı açıklamalarıyla bulabileceksiniz. 2011 yılından itibaren formatı değişen ve daha zor bir sınav haline gelen YDS sınavında toplam 4 Restatement ve 6 Translation sorusu sorulmaktadır. Her iki bölümde de cümle bazında sorular sorulduğundan, soru kökleri ve seçenekler nispeten daha kısadır. Bu nedenle de diğer soruların çoğuna göre daha az zaman alacağı açıktır. Bu iki bölümde olabildiğince fazla soruyu doğru yanıtlamak, sınava giren adaylar için önemli bir avantaj yaratacaktır. Ancak yine de bu tip soruları olabildiğince kısa sürede ve daha çok doğru yanıtla sonuçlandırabilmek için özel bir taktik ve stratejik çalışma yapmak son derece yararlı olacaktır.
  YDS Restatement & Translation kitabında, bu iki soru tipine ilişkin farklı stratejilerin ayrı ayrı sunulduğu ve örnek soruların açıklamalı çözümleriyle anlatıldığını göreceksiniz. Her örnek soruda ve o soruya ait açıklamalı çözümde, o tip sorulara dair olası değişik farklı yaklaşımlara tanık olacak ve bu yönde kendinize strateji belirleme ve geliştirme fırsatı bulacaksınız. Taktik ve stratejik çalışmayı takiben, her iki bölümde de 10’arlı sorudan oluşan özgün soruların yanı sıra geçmiş yıllara ait KPDS ve ÜDS sınavlarından seçilmiş çok sayıda testte becerilerinizi sınama ve geliştirme imkanı bulacaksınız. Ayrıca bu testlerin hemen ardından o teste ait bütün soruların açıklamalı taktik çözümleri de öğretici olmak üzere sizlere sunulmuştur.
  YDS Restatement & Translation kitabında üç test bölümü vardır. İlk bölümde Restatement (Eş Anlamlı Cümleyi Bulma), ikinci ve üçüncü bölümlerde Translation (Çeviri) soruları, ayrı ayrı İngilizce’den Türkçe’ye ve Türkçe’den İngilizce’ye olacak şekilde farklı testlerde sunulmuştur. Böylelikle her soru tipini ayrı ayrı çalışma imkanına sahip olacaksınız.
  YDS Restatement & Translation kitabı, sınavda yüksek puanları hedefleyen adayların, normalde de kısa zaman alan cümle bazındaki soruları, olabildiğince daha kısa sürede çözmeye imkan sağlayacak taktik ve stratejilerle donatılmıştır. Buna ilaveten, sınavda bu iki bölümde yer alan toplam 10 soruda daha çok doğru yanıta ulaşmanıza yardımcı olacaktır.
  Çalışmalarınızın ve emeklerinizin hedeflediğiniz başarıyı getirmesi dileğiyle…

  Gürcan GÜNAY & Mustafa DEMİR

 • Detaylar
 • Yorumlar (0)
  Bu kitabı değerlendiren ilk kişi olun. Yorumlarınızı ve değerlendirmenizi paylaşın, böylece diğer ziyaretçilerimize bu kitabın kendileri için doğru bir kitap olup olmadığını seçmelerine yardımcı olun.
  Bir değerlendirme yazın
  Yorumunuz
  Puanınız
  Ad
  E-posta

Tüm Sonuçları Göster