- 40 %

Adım Adım Paragraf Soruları Kapadokya Yayınları 2016

ISBN: 9786055477653
 30  18
Stokta
 • Açıklama
  Adım Adım YGS – LYS – KPSS – ALES – DGS – JANA – PMYO – Paragraf Soruları 2014
  Bu eserin bugüne kadar aldığınız eserlerin en önemlisi olduğunu ortaya koyan 9 neden:
  1 – Adım Adım Paragraf eseri kişisel potansiyelinizi geliştirerek hayatınızı etkileyecek sınavlarda başarılı olmanızı sağlayacak.
  2 – Adım Adım Paragraf eseri kişisel potansiyelinizi geliştirdiği için okuma hızınızı artırmanıza yardımcı olacak.
  3 – Adım Adım Paragraf eseri okuma hızınız artırdığı için öğrenme ve anlama hızınız da artacak.
  4 – Adım Adım Paragraf eseri öğrenme ve anlama hıznızı artırdığı için bir soruyu anlamak için defalarca tekrar tekrar okuma ihtiyacı duymayacaksınız.
  5 – Adım Adım Paragraf eseri soruyu anlamak için defalrca tekrar tekrar okuma ihtiyacını ortadan kaldırdığı için size zaman kazandıracak.
  6 – Adım Adım Paragraf eseri size zaman kazandırdığı için kazandığınız süreyi sınav dışındaki çalışmalarınızda kendinizi eksik hissettiğiniz derslere ayırmanızı sağlayacak.
  7 – Adım Adım Paragraf eseri kazandığınız süreyi kendinizi eksik hissettiğiniz derslere ayırmanızı sağladığı için sınava daha donanımlı girmenizi sağlayacak.
  8 – Adım Adım Paragraf eseri sınava daha donanımlı girmenizi sağladığı için sınavda da size verilen süreyi çok iyi kullanmanızı sağlayacaktır.
  9 – Adım Adım Paragraf eseri sınavda size verilen süreyi çok iyi kullanmanızı sağlayacağı için kendinize güven duymanızı sağlayacak.
  Önsöz`den
  &tt2; Sevgili Arkadaşlar!
  Türkiye`de yapılan hemen her sınavda Türkçe ile ilgili sorulara yer verilmektedir. Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı`nda (YGS) 40 soru; Lisans Yerleştirme Sınavı`nda (LYS) 22 soru; KAmu Personeli Seçme Sınavı`nda (KPSS) 30 soru; Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı`nda (ALES) 100 soru; Dikey Geçiş Sınavı`nda (DGS) 80 soru; Jandarma Astsubay Temel Kursu Giriş Sınavı`nda (JANA) 30 soru; Polis Akademisi Polis Meslek Yüksekokulları Öğrenci Adaylığı Sınavı`nda (PMYO) 36 soru vs.Görüldüğü gibi hemen her sınavda Türkçe soruları belirleyici olduğundan Türkçenin önemini kimse yadsıyamaz. Bu sınavlarda gelen Türkçe sorularında da ağırlıklı olarak anlam bilgisi sorulmaktadır. Anlam bilgisini ölçmeye yönelik soruların sınavlara göre dağılımı şöyledir:
  – YGS`deki 40 sorunun 30`u yani % 75`i
  – LYS`deki 22 sorunun 16`sı yani %72,7`si
  – KPSS`deki 30 sorunun 21`i yani % 70`i
  – ALES`teki 100 sorunun 89`u yani %89`u
  – DGS`deki 80 sorunun 68`i yani % 85`i
  – JANA`daki 30 sorunun 26`sı yani %86,6`sı
  – PMYO`daki 36 sorunun 30`u yani % 83,3`ü
  Anlam sorularının yukarıdaki sınavlardaki dağılımı ve bu soruların sınavın yüzde kaçı olduğu dikkatli bir şekilde incelenirse anlam sorularının yukarıdaki sınavlar için ne kadar önemli ve belirleyici olduğu görülecektir. İşte bu kitap, çok önemli ve belirleyici olan anlam bilgisi sorularına yönelik hazırlanmıştır.
  Elinizdeki kitap klasik bir soru bankası değildir, konu anlatımlı soru bankası hiç değildir. Klasik soru bankaları ya da konu anlatımlı kitaplar sizi adım adım geliştirmez ve programlamazken `ADIM ADIM PARAGRAF` kitabı anlam bilgisi sorularında başarının yakalanması için sizi adım adım geliştirecek ve programlayacak kitaptır. Kitapta `ÇALIŞMA PROGRAMINIZ` ile çalışmanız programlanmış, soru tipleri `REHBER SORU`larla verilmiş, bu soru tipleri ile karşılaşınca yapılması gerekenler `ÇÖZÜM TEKNİĞİ`nde belirtilmiş, `ÖRNEK SORU`larla çözüm tekniğinde soru tipiyle ilgili verilen yöntemlerin denenmesi ve çözüm yolunun kavranması hedeflenmiş, `DEĞERLENDİRME TESTLERİ` ile de öğrenilenlerin pekiştirilmesi amaçlanmıştır.
  `ADIM ADIM PARAGRAF` kitabında yer alan `ÇALIŞMA PROGRAMINIZ` ile kendinizi programlar, `REHBER SORU`larla soru tiplerini öğrenir, `ÇÖZÜM TEKNİĞİ`nde ilgili soru tipinin çözüm yöntemini öğrenir, `ÖRNEK SORU`larla çözüm yöntemini deneyerek kavrar ve `DEĞERLENDİRME TESTLERİ` ile de öğrendiklerinizi değerlendirip pekiştirirseniz sınavdaki anlam sorularında başarılı olmanız kaçınılmaz olacaktır.
  Başarı dileklerimle…&tt2;
  YGS – LYS – ALES – KPSS – DGS – JANA – PMYO
  Kavramlar
  Anlam ve Anlatım
  Paragrafta Yapı
  Konu Anlatımlı ve Çözümlü Rehber Sorular
  Çalışma Programı
  Rehber Sorular
  Çözüm Teknikleri
  Örnek Sorular
  Konu Değerlendirme Testleri
 • Yorumlar (0)
  Bu kitabı değerlendiren ilk kişi olun. Yorumlarınızı ve değerlendirmenizi paylaşın, böylece diğer ziyaretçilerimize bu kitabın kendileri için doğru bir kitap olup olmadığını seçmelerine yardımcı olun.
  Bir değerlendirme yazın
  Yorumunuz
  Puanınız
  Ad
  E-posta

Tüm Sonuçları Göster