WhatsApp Destek
Müşteri Destek Hattı : 0850 532 9653
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

A Kadro Yayınları KPSS A Grubu Anayasa Hukuku Konu Anlatımlı

Ürün Kodu : 9786057441928
Sayfa Sayısı : 88
Ebat : 16x24
40,00 TL
20,00 TL
%50 İndirim
Daha Fazla A Kadro Yayınları
Daha Fazla KPSS A Hukuk Konu
02.03.2024 tarihine kadar kargoda
Bu ürün şimdiye kadar 24 ziyaretçimiz tarafından satın alınmıştır
​A Kadro Yayınları KPSS A Grubu Anayasa Hukuku Konu Anlatımlı
 
Sevgili KPSS adayları;
 
Devletin temel yapısını, organlarını, siyasi iktidarın el değiştirme usulünü; birey hak ve özgürlüklerini düzenleyen hukuki metni ifade eden anayasa kavramını çeşitli boyutlarıyla konu edinen Anayasa hukuku disiplini bu çalışmanın ana konusu oluşturmaktadır. Bu yüzden, bu kitap anayasal tarihçe, temel hak ve hürriyetler, yasama, yürütme ve yargı kısımlarından oluşmakta ve bu çerçevede bütün oluşturulmaya çalışılmaktadır.
 
Kitabımız hazırlanırken mümkün olduğunca doktrinsel çatışmalardan uzak kalınmış ÖSYM görüşleri baz alınmak suretiyle çalışma yapılmıştır. Bir diğer husus yayınımız hazırlanırken sizlere yol gösterici olmak ve iş yükünüzü bir nebzede olsa azaltmak amaçlanmıştır.
 
Sizlerin de bildiğiniz üzere KPSS sınavında alan genel kültür genel yetenek ve kamu yönetimi kısımlarında toplamda 15 e yakın diğer meslek sınavlarında oldukça fazla sayıda anayasa hukuku sorusu sorulmaktadır. Bu anlamda sizlerde bu alanın ehemmiyeti dolayısıyla detaylı hukuk kitaplarıyla uğraşmak zorunda kalmaktasınız.
 
Sınav sorularını incelediğimizde ÖSYM ve diğer kurumların aynı soruları tekrar etmekten öteye gidemedikleri görülmektedir. Sizleri bu iş yükünden kurtarmayı ve daha az ancak gerekli bilgilerle hazırlanmış bu yayınla daha kısa sürede sınava hazırlamayı hedeflemekteyiz. Söz konusu eserde akademik bilgilerden ziyade Anayasa Hukuku dersi özet ancak sınava yetecek şekilde sınav soruları baz alınarak hazırlanmıştır.
 
Unutulmamalıdır ki; Hiçbir başarı tesadüf değildir, bilakis doğru ve planlı bir çalışmanın eseridir.
 
Başarılı bir sezon dilerim...
 
Soner CEYLAN
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.