Müşteri Destek Hattı : 0850 532 9653
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Filtre
Kategoriler
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat

KPSS Kitapları

KPSS

Görünüm :
Toplam 2606 ürün bulunmaktadır.

KPSS

Kamu kurum ve kuruluşlarında personel almak amacıyla yapılan bir sınav olan KPSS, aslında oldukça uzun bir tarihe sahiptir. İlk olarak 17 Ekim 1999’da DMS (Devlet Memurları Sınavı) adıyla yapılmıştır. Bu sınav günümüzdeki KPSS’nin aksine yalnızca düz memur alımlarını gerçekleştirme amacıyla yapılmıştı. 17 Ekim 1999’da yapılan bu sınavdan sonra işe alım alanı biraz daha genişletildi ve öğretmenler, düz memurlar, sözleşmeli personeller ve kariyer meslekleri gibi devlet memurlarının işe alımları da KPSS sınavına dahil edildi. Ayrıca, tek gün sisteminden çıkılıp cumartesi ve pazar olmak üzere iki günlü sisteme geçiş yapıldı.

 

07-08 Temmuz 2001’de KMS (Kurumlar İçin Merkezi Eleme Sınavı) adıyla yapılan KPSS, 06-07 Temmuz 2002 tarihinde yapılan sınav ile resmi olarak KPSS (Kamu Personeli Seçme Sınavı) adını aldı. Sonraki yıllarda ise yalnızca sınav içeriklerinde değişiklikler yapıldı. Sınavın adında herhangi bir değişiklik olmadı.

KPSS Çeşitleri Nelerdir?

KPSS’nin kamu alanlarına ve eğitim seviyesine göre değişen birçok çeşidi bulunmaktadır. İşte tüm KPSS çeşitleri;

KPSS Lisans (Genel Yetenek - Genel Kültür)

Lisans programlarından mezun olmuş olan veya sınav geçerlik süresi olan 2 yıl içinde mezun olacak kişilerin başvurabildiği sınavdır. Çoktan seçmeli soruların yer aldığı KPSS lisans sınavında sorular iki gruba ayrılmıştır. İlki, her adayın çözmesi gereken genel yetenek ve genel kültür testidir. Bu kısımda toplam 120 soru bulunmaktadır. 120 soru için verilen süre ise 130 dakikadır.

KPSS Lisans (Alan Bilgisi)

KPSS Lisans’ın ikinci kısmında ise alan bilgisi yer almaktadır. Burada, başvuru yaptığınız alana özel soruları cevaplamanız gerekmektedir. Soru sayısı ve süre, aday olduğunuz kamu kurum ve kuruluşuna göre değişiklik göstermektedir. İşletme, hukuk, öğretmenlik, kamu yönetimi gibi alanların testleri bu kısımda yer almaktadır.

KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT)

Devletin öğretmen kadrosuna atanmak isteyen adayların girmesi gerektiği bir alan bilgisi sınavıdır. Yalnızca lisans öğrencileri için geçerli olan bu sınava eğitim fakülteleri ve fen edebiyat fakültelerinden mezun olan adaylar girebilmektedir. ÖABT, 75 sorudan oluşmaktadır. Süre ise öğretmenlik alanına göre değişiklik göstermektedir.

KPSS Ortaöğretim/Ön Lisans (Ön Lisans Düzeyi İçin)

İki yıllık üniversite bölümlerinden mezun olmuş olan adayların kamu kadrosuna atanmak için girmesi gereken sınavdır. 2 yılda bir düzenlenen bu sınav, 130 dakika sürmektedir. Sınav içeriğinde yalnızca genel yetenek ve genel kültür soruları yer almaktadır. 60 genel kültür, 60 genel yetenek sorusu olmak üzere toplamda 120 adet soru yer almaktadır.

KPSS Ortaöğretim/Ön Lisans (Ortaöğretim Düzeyi İçin)

Lise mezunu olan adayların kamu kurum ve kuruluşlarında kadro almak için girmesi gereken sınavdır. Sınavdan alınan puanın geçerlik süresi 2 yıldır. Bu sınavda da yalnızca genel kültür ve genel yetenek soruları yer almaktadır. 120 sorunun yer aldığı sınavın süresi ise 130 dakikadır.

KPSS Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi (DHBT)

Din hizmetleri kapsamında kadro almak isteyen adayların girmesi gereken bir sınavdır. Ön lisans ve ortaöğretim düzeylerinde yapılan sınavda 40 soru yer almaktadır. 60 dakika olan sınavın ilk 20 sorusu temel din bilgisine dayanmaktadır. Diğer 20 soru ise adayların eğitim düzeylerine göre hazırlandığı için değişiklik göstermektedir.

EKPSS

Açılımı Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı olan EKPSS’ye lise mezunundan lisans mezununa kadar tüm eğitim düzeyindeki engelli adaylar başvurabilmektedir. Sınavda adayların eğitim düzeyinde göre sorular sorulmaktadır. Toplamda 60 soru yer almaktadır. Genel kültür ve genel yetenek sorularının yer aldığı sınavın süresi için adayların eğitim düzeyine göre değişiklik göstermektedir.

KPSS Kitabı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

KPSS sınavına çalışırken en büyük yardımıcınız olacak eğitim ve test kitaplarını alırken çok dikkatli olmanız gerekmektedir. İhtiyaçlarınıza göre en doğru kitabı bulmak için birkaç noktaya dikkat etmeniz gerekmektedir. Eğer doğru kitabı bulup alırsanız sınavda başarılı olma ihtimaliniz daha fazla olmaktadır. Dikkat etmeniz gereken ilk şey bilinen ve hakkında iyi yorumlar yapılan yayınları kullanmaktır. Bu her zaman doğru kitaba yönlendirmese de alacağınız kitabın bilinir olması içeriği hakkında ipucu verebilir.

 

Dikkat etmeniz gereken bir diğer şey ise kitap kalabalığından kaçınmaktır. Her ders için birkaç tane kitap aldığınızda oluşturduğunuz kalabalık gözünüzü korkutup sınavı gözünüzde daha da büyütmeye veya sınavı çok zor görmenize sebep olabilir. İhtiyacınız olan kadar almak en doğrusu olacaktır.

 

Son olarak, kitap fiyatları düşünüldüğünde her ders için kitap almak herkes için o kadar kolay olmamaktadır. Bu aşamada konu farklılığı göstermeyen dersler için önceki yılların kitabını kullanmak maddi açıdan büyük avantaj sağlamaktadır.

KPSS Kitapları

Konu anlatımı, soru bankası, deneme, fasikül gibi birçok KPSS kitap çeşidi vardır. İhtiyacınıza göre bu kitaplardan herhangi biri alıp sınav için çalışmaya başlayabilirsiniz. KPSS kitaplarının fiyatları gün geçtikçe daha pahalı bir hal aldığı için bu tarz ders kitaplarını internetten almak daha uyguna gelmektedir. Bu nedenle eğer KPSS kitapları almak istiyorsanız bizi tercih edebilirsiniz. En uygun ve en hızlı hizmet veren sitelerinden biri olduğumuz için KPSS kitabınızı hemen alıp çalışmaya başlayabilirsiniz.

KPSS Soru Bankaları

KPSS soru bankalarında yalnızca aldığınız derse göre sorular bulunmaktadır. Herhangi bir konu anlatımı bulunmadığı için konuları bildiğiniz farz edilip ona göre konuyla ilgili sorular sorulmaktadır. Sitemizde yer alan kategoriler üzerinden KPSS soru bankalarına erişebilirsiniz. Geniş KPSS soru bankaları arşivimiz sayesinde isteğinize en uygun kitabı bulabilirsiniz.

KPSS Denemeleri

KPSS denemelerinde gireceğiniz KPSS sınavlarının formatına uygun bir soru şeması bulunmaktadır. Örneğin, diyelim ki genel kültür, genel yetenek sınavı için bir kpss denemesi aldınız. Bu kitapta KPSS genel kültür - genel yetenek sınavına uygun olacak şekilde 120 sorunun bulunduğu birkaç adet deneme sınavı bulunmaktadır. Bu KPSS denemeleri çözmeniz durumunda hem sınav sistemine alışıp hem de soru tarzını daha iyi kavrayabilirsiniz. Henüz KPSS denemesi almadıysan sitemizde yer alan deneme kitaplarını inceleyebilirsiniz.

Neden Bizi Tercih Etmelisiniz?

Eğer size en uygun KPSS kitaplarını arıyorsanız bizi tercih edebilirsiniz. Peki neden bizi tercih etmelisiniz?

  • Hızlı teslimat süresi
  • En uygun fiyatlı kitaplar
  • Canlı destek
  • Geniş kitap kataloğu
  • Güvenilir teslimat
Bizimle Nereden İletişime Geçebilirsiniz?

Aldığınız kitaplarla ilgili bir sorun olursa veya satın almadan önce sormanız gereken bir soru/yaşadığınız bir sorun varsa bizimle sitemiz üzerinde yer alan iletişim kanalları üzerinden iletişime geçebilirsiniz. En kısa sürede sizinle iletişime geçip soru ve sorunlarınıza yanıt vermekteyiz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.