WhatsApp Destek
Müşteri Destek Hattı : 0850 532 9653
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Akfon Yayınları 2021 Optimus Law Kaymakamlık Hakimlik KPSS Konu Anlatımı

Ürün Kodu : 9786257125512
Sayfa Sayısı : 439
Ebat : 16x24
243,00 TL
170,10 TL
%30 İndirim
2021 Optimus Law Kaymakamlık Hakimlik KPSS Konu Anlatımı Akfon Yayınları
Değerli Arkadaşlar;
Öncelikle şunu belirtmek isterim ki Kaymakamlık, Hâkimlik, Sayıştay, Anayasa Mahkemesi Raportörlüğü ve KPSS gibi pek çok sınava sizler gibi hazırlandım ve birçoğunda derece elde ettim. Bu dönemde yaşayarak öğrendiğim şey, başarı için istikrarlı bir çalışmanın gerekliliği kadar, çalışmada yararlanılacak kaynağın yeterliliği, kapsayıcılığı ve sınav tekniğine uygunluğu başarıda kilit rol oynamaktadır.
Sizlere, gireceğiniz sınavlarda yardımcı olması için hazırlamış olduğum bu eser; sizleri uzun paragrafların sıkıcılığından ve boğuculuğundan kurtararak, öğrenmeyi kolaylaştıracak bir şekilde konular maddeleştirilerek düzenlenmiştir. Konularla ilgili anahtar kelimeler kalın punto ile belirtilerek dikkat artırılmakta ve bu suretle önemli bilgilerin gözden kaçma riski azaltılmaktadır.
2020 yılında yapılan Kaymakamlık sınavı sorularında da gördüğümüz üzere “Alan Bilgisi Testi” nde her geçen yıl daha detay ve daha geniş bir mevzuat içinden sorular gelebilmektedir.(2020 yılı Kaymakamlık Sınavında her birinden soru sorulan; 6306 sayılı Afet riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun, Dernekler Kanunu, Danıştay Kanunu, 233 sayılı Kamu İktisadi Teşebbüsleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname, 2464 sayılı Belediye Gelirleri Kanunu, 5779 sayılı İl Özel İdarelerine ve Belediyeler Genel Bütçe Vergi Gelirlerinden Pay Verilmesi Hakkına Kanun) sınavın sonuçları açısından belirleyici olmuştur. Bu kanunlar ve bunlar gibi daha önce soru gelen veya soru gelmesi muhtemel bütün kanunları içeren “Mevzuat Kitabı” da yakın bir süreçte sizlerin kullanımına sunulmuş olacaktır.
Ayrıca Kaymakamlık sınavında belirleyici rol oynayan “İnsan Hakları” konusuna ilişkin “Konu Anlatımı ve Soru Çözümleri” bir arada olacak şekilde hazırlanan kitap ise bu kitabın yayınlanmasına müteakip sizinle olacaktır.
Şuan elinizde bulunan eserde; ÖSYM’nin Kaymakamlık Sınavı Kılavuzuna göre; Alan Bilgisi Testinde sorulacak olan; Anayasa Hukuku (13), Türkiye’nin İdari Yapısı (14) ve Türkiye’de Mahalli İdareler (9) soruluk kısım ile 657 sayılı Devlet Memurları Kanunundan sorulan soruların (2020’de 3 tane) oluşturduğu toplam yaklaşık 39-40 soruluk bir kısma tekabül etmektedir. Ekonomi hariç Alan sorularının 56 adet olduğu düşünüldüğünde bu kitap bitirildiğinde sınavın büyük bir bölümüne hazır olmuş olacaksınız.
Sınavlara hazırlanan herkesin yaşamış olduğu “konu anlatımı mı, soru çözü mü “ ikileminde, ben konu anlatımı %70, soru çözümü % 30 olacak şekilde bir çalışma stratejisi yürütülmesi gerektiğini düşünüyorum.
Çalışmalarınızda ve sınavlarınızda faydalı olması dileğiyle.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.