WhatsApp Destek
Müşteri Destek Hattı : 0850 532 9653
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Başarıyorum Yayınları AYT Sosyal Bilimler 2 Branş Denemeleri

Ürün Kodu : 9786052282434
Sayfa Sayısı : 102
Ebat : 19x27
20,00 TL
14,00 TL
%30 İndirim
26.06.2024 tarihine kadar kargoda
​Başarıyorum Yayınları AYT Sosyal Bilimler 2 Branş Denemeleri

Branş Denemeleri, iyi bir eğitimi amaçlayan ve idealindeki okulu kazanmak için sınavlara hazırlanan öğrencilere YKS çalışma sürecinde yardımcı olacak şekilde deneme formatında hazırlandı. Tecrübeli, alanında uzman eğitimciler tarafından müfredatta yer alan konular, sınavdaki ağırlığınca ele alınarak denemeler oluşturuldu.

Son yıllarda bilgiyi kullanarak yeteneği ölçmeye yönelik sorulara da ağırlık verilmeye başlandı. Değişen soru tipleri ve sıkça kendinden söz ettiren yeni nesil sorulara yer verilen Branş Denemelerinde; Matematikte muhakeme yeteneği, akıl yürütme/sayısal mantık, matematiksel ilişkilerden yaralanma, ön bilgili ve öncüllü sorulara; Geometri branşında sözel yaklaşımlı somut ve görsel şekillerden oluşan sorulara; Kimya ve Fizik branşlarında sözel yaklaşımlı işlemsiz soru tarzlarına; Türkçede, dili doğru kullanma, okuma, anlama ve yorumlama, iki yargıyı tek yargıya dönüştüren soru tiplerine yer verildi.  

Bu seriyi oluştururken TYT ve AYT’de yer alan branşları kendi arasında tasnifleyerek tematik bir deneme tarzı oluşturduk. Bu branşlar Türkçe/Türk Dili ve Edebiyatı-Sosyal Bilimler-1, Temel Matematik-Matematik, Sosyal Bilimler ve Fen Bilimlerinden oluştu. Her branştan 10 TYT ve 10 AYT denemesi hazırladık. Soru sayıları, müfredat ve konu dağılımı YKS örnek alınarak hazırlandı. Denemelerin cevap anahtarları denemelerin en sonuna konuldu.

Branş Denemeleri sınavlara hazırlık sürecinde konu çalışmalarını bitiren öğrencilere kendini deneme fırsatı verecektir. Bu vesileyle hem konu tekrarı yapmış olacak hem de eksiklerinizi tamamlayacaksınız.

 

“Başarıyorum” sözünün kalıcı olması dileklerimizle…
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.