WhatsApp Destek
Müşteri Destek Hattı : 0850 532 9653
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Büyük Para Küçük Düşünür Pegasus Yayınları

Ürün Kodu : 9786052999516
Sayfa Sayısı : 400
Ebat : 13x21
319,00 TL
255,20 TL
%20 İndirim
Daha Fazla Pegasus Yayınları
Daha Fazla Ekonomi
31.05.2024 tarihine kadar kargoda
​Büyük Para Küçük Düşünür Pegasus Yayınları

YATIRIMCILAR HER GÜN hatalı veya eksik bilgilerle karşılaşır. Şanslı bir tahminde bulunurlar, güzel bir kâr yakalarlar ve özgüvenleri yerine gelir. Bir sonraki riskli tahminleri geri tepebilir. Sadece maddi değil, zihinsel ve duygusal bir zarar da görürler. Deneyimli yatırımcılar bile gafil avlanabilir: Yeni bir haber, yatırım yaptıkları sektörde kaos yaratabilir; diğer yatırımcıların sürü zihniyeti piyasayı bozabilir; bir CEO, şirketi yönetmek için gereken özelliklere sahip olmayabilir. Bu denli dalgalı bir meslekte nasıl odaklanabilirsiniz? Geçmişteki başarılarınızdan örnek alamazsanız geleceğe nasıl bakabilirsiniz?

Büyük Para Küçük Düşünür’de, deneyimli fon yöneticisi Joel Tillinghast yatırımcıların hata yapmaktan nasıl kaçınabileceklerini anlatıyor. Başarılı yatırımlar için basit ama etkili kurallar koyuyor:
• Kendinizi tanıyın, nasıl karar aldığınızı ve kendinizi nasıl kandırabileceğinizi bilin.
• Kendi uzmanlığınıza uygun kararlar verin ve anlamadığınız piyasalara yatırım yapmayın.
• Yalnızca güvenilir iş arkadaşları ve ortaklarla çalışın.
• Özünde hatalı yatırımları fark edip onlardan kaçınmayı öğrenin.
• Daima kelepir arayın ve yatırımcının ilk işinin hatalı ücretlendirilmiş hisseleri bulmak olduğunu unutmayın.

Sabır ve planlama, yaldızlı yatırımlardan daha çok para getirecektir. Tillinghast size hatalardan ders almayı öğretecek, doğru soruları sormanızı sağlayacak ve portföy yönetiminde objektif düşünmenize katkı sağlayacak.


“Tillinghast otuz yıl boyunca akıllı ve disiplinli yatırım modeliyle inanılmaz bir kariyere imza attı. Artık herkes, onun bu kitabın her sayfasında var olan bilgeliğinden ve görüşlerinden faydalanabilir.”
SETH A. KLARMAN, THE BAUPOST GROUP CEO’SU VE PORTFÖY YÖNETİCİSİ

“Yıllar boyunca Joel Tillinghast’ın inanılmaz yatırım uzmanlığından faydalandım ve ona hayran kaldım. İster profesyonel ister bireysel yatırımcı olun, bu kitabı okuyup özümsedikten sonra daha iyi bir yatırımcı olacaksınız.”
BILL MILLER, MILLER VALUE PARTNERS KURUCUSU VE CIO’SU

“Tillinghast yatırım yaparken ne kadar titiz davranmak gerektiğinin, değer yatırımının, yabancı ülkelerde yatırım yaparken dikkat etmek gereken noktaların ve bildiğiniz konularda yatırım yapmanın özenli bir listesini çıkarıyor.”
DAVID KASS, MARYLAND ÜNİVERSİTESİ

“Her seviyeden yatırımcı için yazılan bu bilgilendirici rehber, okuyucunun kendi kararlarını verebilmesini sağlamayı amaçlıyor.”
PUBLISHERS WEEKLY

“Tillinghast’ın eseri, rahatça anlattığı hatalarından çıkardığı derslerle bezeli bir yatırım bilgeliği kitabı.”
INVESTING

“Hisse senedi seçip yatırım yapmak üzerine yazılmış bu kitap öyle veya böyle borsayla ilgilenen herkesin kitaplığında bulunmalı.”
MONEYWEEK

“Anekdotlar ve ilgisiz konular olarak gözüken şeyler bir araya gelince yatırım bilgeliği üzerine muhteşem bir yaklaşım oluşturuyor. Kesinlikle defalarca okuyacağım. Tüm yatırımcılara tavsiye ederim.”
STRICTLY VALUE


JOEL TILLINGHAST, yatırım dünyasında otuz altı yıllık deneyime sahip bir Sertifikalı Finansal Analist’tir. 1989 yılından beri Fidelity Düşük Ücretli Hisse Fonu’nun yöneticisidir.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.