WhatsApp Destek
Müşteri Destek Hattı : 0850 532 9653
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Hizmet Pazarlaması Yargı Yayınları

Ürün Kodu : 9786053526520
27,00 TL
20,25 TL
%25 İndirim
Daha Fazla Yargı Yayınları
Daha Fazla Eğitim
26.02.2024 tarihine kadar kargoda
EBAT: 19x27
SAYFA SAYISI: 150
ÖNSÖZ
Ekonomik hayatın temel unsuru olan işletmeler sürekli değişen ve gelişen piyasa koşullarında, teknolojik gelişmelerle birlikte yoğunlaşan rekabet ortamında, tüketici ve müşterilerinin zihninde rakiplerinden farklı bir yerde kendilerini konumlandırabilmek için tüketicilere verimli ve kaliteli hizmetler sunmayı, onların ihtiyaçlarını karşılayarak onları tatmin etmeyi ve yapmış oldukları faaliyetleri sonucunda da kâr elde etmeyi amaçlamaktadırlar. Bu amaçları doğrultusunda işletmeler; üretim, pazarlama, satış, finansman ve personel yönetimi birimlerine büyük önem vermektedirler.
Bu durum, kaliteyi bir zorunluluk haline getirmiştir. Ürün ve hizmetlerin gittikçe birbirine benzemesi ile yöneticiler, işletmelerin başarısında kilit rolün pazarlamada mal ve / veya hizmetleri farklılaştırmak için kullanılan ve yeni bir araç haline gelen hizmet kalitesi olduğunun farkına varmışlardır. Yapılan araştırmalar, hizmet kalitesinin müşteri memnuniyeti ve satın alma isteği ile de ilişkili olduğunu göstermiştir. Bu bakımdan hizmet kalitesini ölçmek ve geliştirmek önem kazanmıştır.
İşletmelerin başlıca fonksiyonlarından biri olan pazarlama, işletmenin başarıya ulaşmasında önemli bir rol oynamaktadır. Pazarlamanın işletmenin başarısına olan etkisindeki rolü; müşteriye yakınlık, müşteriyi iyi tanıma, pazarları iyi tanımlama, müşterinin ihtiyaçları karşısında duyarlı olma, müşteri tatminini hep ön planda tutarak onlara daha kaliteli mal ve hizmet sunma ve onlara güven verme gibi tamamen müşteriye yönelik unsurları dikkate alarak uyguladığı temel pazarlama ilkeleri ile açıklanmaktadır.
Bu nedenle, işletmelerin ve kurumların başarılı olabilmeleri için hizmet pazarlaması hayati önem kazanmıştır. Uluslararası ilişkilerin artması, mal, hizmet ve paranın sınır ötesi hareketinin yoğunlaşması, kamu kurum ve kuruluşları ile özel şirketleri yeni bir rekabetin içine sokmuştur.
Kuşkusuz bu akademik çalışmanın oluşturulmasında görünür, görünmez birçok kişinin katkısı bulunmaktadır. Öncelikle bütün bu çalışmamızın özellikle bitirilmesi noktasında bizi yüreklendiren ve yardımlarını esirgemeyen Yrd. Doç. Dr. Arif YILDIRIM’a, kurumlarda değişimin mümkün olabileceğini bizlere göstererek kurumlarının dinamizm kazanmasında başarılı örnekler sergileyen ve bunları bizlerle paylaşan T.C. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanı Sayın Erol YANAR’a, kurumsal bilgilerin kamuoyu ile paylaşılması noktasında desteklerini her zaman yanımızda hissettiğimiz T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı yöneticilerine ayrıca çok teşekkür ediyoruz. Bununla birlikte kitabın dizgisini özenle yapan ………..’a ve kitabın siz değerli okuyucularımızla buluşmasını sağlayan Ali KAVAS nezdinde tüm Yargı Yayınevi çalışanlarına ayrıca teşekkürlerimizi sunuyoruz.
Bu çalışmada literatür çalışması etkin olarak yapılmış olup görüşlerinden ve eserlerinden faydalandığımız değerli bilim insanlarına da ayrıca teşekkür ederiz.
Kitabın okuyuculara yararlı olması temennisiyle…
Kenan Mehmet EKİCİ - Doç. Dr. Nazlım Tüzel URALTAŞ

Basım Tarihi
Baskı Sayısı
Sayfa Sayısı
Kitap Ebatı
Cilt / Kağıt
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.