WhatsApp Destek
Müşteri Destek Hattı : 0850 532 9653
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Savaş Yayınevi İmajda 3G Göz Gönül Görüntü

Ürün Kodu : 9786054974672
Sayfa Sayısı : 144
Ebat : 14x20
80,00 TL
72,00 TL
%10 İndirim
Daha Fazla Savaş Yayınevi
Daha Fazla Genel Konular
İmajda 3G
Göz
Gönül
Görüntü
Neslihan Yahşi

NESLİHAN YAHŞİ HAKKINDA

Halen Marmara Üniversitesi, İletişim Fakültesi, Kişilerarası İletişim Alanında Doktorasını tamamlamakta olan Neslihan Yahşi yaklaşık 10 yıldır profesyonel iş hayatının içerisindeyken ilgi duyduğu imaj, algı yönetimi, ikna, manipülasyon gibi alanlarda bir çok araştırma yapmış ve eğitim almıştır.

Neslihan Yahşi, verdiği seminer, eğitim ve danışmanlık hizmetleriyle, bireylerin ve kurum-ların; potansiyelini keşfetmesine yardımcı olmak, ufuk açmak, hedeflerine hızlı ve kolay bir şekilde ulaşmalarını sağlamak, yaşamlarını kolaylaştırmak ve bulundukları ortamda iyi ve güçlü bir etki bırakmalarını sağlamak gibi bir görev üstlenmektedir. Bunun yanı sıra kişi ve kurumların sahip oldukları fırsatları kullanmaları ve yeni fırsatlar yaratmaları adına profesyonel destek sağlamaktadır. Aynı zamanda verilen kurumsal hizmetleri, kurumsal vizyon ve stratejinin belirlenmesi ve bireysel hedeflerin kurum vizyon, strateji ve hedefleri ile uyumlu hale getirilmesi gibi çalışmaları da kapsamaktadır.

Neslihan Yahşi, bugüne kadar konuşmacı, danışman ve eğitmen olarak birçok kişiye ve kuruma (siyasi, bürokrat, üst düzey yönetici) Değişen ve Gelişen Kişisel İmaj Dinamikleri Yöne-timi, Profesyonel Yaşamda Kişisel İmaj ve Algı Yönetimi, Başarının Formülleri İçerisinde İmaj Ve Üslubun Yeri, Görgü ve Nezaket Kuralları, İş ortamında Davranış Kuralları- Saygı ve Neza-ket Kuralları, Sosyal Hayatta Davranış Kuralları, Yemek Yeme Sanatı ve Kuralları, Etki Ve İkna İçin Formüller, İş Görüşmeleri ve Giyim Kodları, Kişisel Temizliğin Önemi, Manipülasyon Aracı Olarak Kılık Kıyafet ve Tavır Ölçütleri, Etki ve İkna İçin Giyim, Profesyonel Yaşam İçin Gardırop Önerileri, Mülakat Ve Sunum Teknikleri, Kişisel Pazarlama, Topluluk Önünde Konuşma ve Sunum Becerilerinin Geliştirilmesi-Hitap Şekil ve Ölçütleri, İş Yaşamında Giyim, Nezaket ve Görgü kuralları, İlk İzlenim gibi daha birçok konuda İmaj ve Algı Yönetimi Danışmanlığı yapmıştır ve yapmaya devam etmektedir. Türkiye deki birçok firmada seminer ve eğitimler vermektedir.
www.neslihanyahsi.com.tr

önzöz

Hazreti Mevlana Der ki; Sözünü öyle bir izah et ki havas da avam da istifade etsin. Herkesin aklının ereceği, fikrinin anlayacağı bir tarzda anlat. Söz söyleyen kemal sahibi olursa, (mağfiret ve hakikat) sofrasını yaydı mı, o sofrada her türlü aş bulunur. Hiçbir misafir aç kalmaz, herkes o sofrada kendi gıdasını bulur.

Yollarını kaybetmiş olanlara rehberlik bulmaları adına farkındalık uyandırmaktır niyetim.
İnsanların kendilerini doğru ve etkili şekilde sunmalarını, ifade etmelerini sağlamaktır amacım; Çünkü bu bilgiler okullarda öğretilmiyor. Eğer şanslıysanız çalıştığınız kurum, oryantasyon programı içerisinde bu bilgileri, ve hatta sizden neler beklediklerini, bazı giyim ve davranış kurallarını hem sözlü hem de yazılı olarak bildiriyorlar.

Kişisel markanızı yaratmak adına bu kitap sizler için bir başlangıç olabilir; yalnız unutmayın ki; marka olmak popüler olmak değil, seçilebilir olmaktır.

Diğerlerinin duygusal durumlarını negatif olarak etkilemeyecek bir şekilde iletişim kurabiliyor musunuz? Bütün mesele bu sihirli cümlede gizlidir.

İyi bir imaj sahibi olmak, mesleki yetersizlikleri örtmeye yarayan bir paravan bir savunma aracı değildir. Zekanızı, mesleki bilgilerinizi ve becerilerinizi insan ilişkilerindeki yetkinliklerinizle birleştirip, iyi bir imaja sahip olursanız, çok daha etkin sonuçlar elde edersiniz.

Tuğrul Sirel’den dinlemiştim, oranorantı ile ilgili konuşuyordu ve gerçek bir araştırmadan bahsetmişti; 3 ve 6 aylık bebekleri sandalyeye koyuyorlar ve odadan güzel bir insan çıkıyor, bebek onu gözüyle takip ediyor ve daha sonra çirkin insan çıkıyor, çirkin insan çıktığında bebek direk arkasındakine bakıyor, çirkine bakmak istemiyor.

Bütün bu insan yaradılışındaki bilimsellikleri de bilirsek daha kolay ve hızlı ilerleyebiliriz bunu sizler de bilin istedim…

Cübbeli Ahmet Hoca’ya ramazan ayı için bir program teklifi yapılıyor; program dini içerikli ve Seren Serengil ile birlikte sunula-cak, C.A.Hoca direk teklifi reddediyor. Açıklaması ise şöyle; benim müritlerim, cemaatim bir kadınla yapılacak olan programı hoş karşılamaz, mürit kaybederim. Fakat özel hayatında Seren Serengil ile çok iyi arkadaş ve uzun sohbetleri var. C.A.Hoca’nın da bir algı yönetimi izlediği bir imaj gözettiği görülmektedir. (Kendisi Okan Bayülgen ile program yapıyor).Yani algı yönetimi, her kesimden her liderin kul-landığı oldukça önemli bir konudur. Önemli olan sizin vurguladığınız değer değildir, çevrenizin algıladığı değerdir. Bunları bilin istedim…

Yerine göre giyinmekten yola çıkacak olursak; CHP lideri Ke-mal Kılıçdaroğlu ile birlikte taziye evine giden Ankara Milletvekili Sinan Aygün, herkesin, normal ceket kravat takım elbise ile katıldığı cenaze evinde sadece Sinan Aygün’de kareli spor bir gömlek ve pan-tolon vardı ve omuzuna renkli bir kazak bağlamıştı. Muhtemelen pazar günü olduğunu için bu şekilde giyinmiştir. Fakat gözden kaçırdığı çok çok önemli ayrıntılar var; Birincisi, kendisi her şeyden önce siyasetçi… İkincisi, cenaze evine katılıyor… Üçüncüsü, insanların acısı var ve onları paylaşmak için oradadır, ki takım elbise giymiş kravat takmış bir Genel Başkanın yanında spor giysilerle dolaşması iki tarafı da aşağı çeken bir durumdur, o konuya değinmiyorum bile... Ve en önemlisi kendisi bulunduğu konum itibari ile bunları (nerde nasıl giyinmesi gerektiği) bilmek zorundadır. Cenaze evine, pikniğe gider gibi gidilmez! Ziyaretin ani gelişmiş olma ihtimali olabilir fakat hiç olmazsa omuzunda bağlı olan kazağı çözüp, üzerine giyebilirdi. Bu ayrıntıları hesap edemeyen, lider olamaz! Siyasette devamlı olabilme-si de şansına kalmış. Yerine göre giyinmek, nerde ne giyeceğini bil-mek çok önemlidir. Hiçbir pahalı marka sizi düştüğünüz durumdan kurtaramaz. Bilin istedim…

İmaj danışmanlarının elinde sihirli bir değnek mi var diye me-rak ediyorsanız; Büyü gizemli ve güçlü bir kavramdır, aslında bir sanattır. İmaj ve algı yönetimi de bir tür büyüdür. Büyüleme sanatıdır. İnsanları, etrafınızı büyünüze kaptırdığınız zaman işleriniz daha da kolaylaşır. Bunu bilin istedim…

İş değiştirdiyseniz, iş kurduysanız, iş arıyorsanız ve bir türlü istediğiniz işe kabul edilmediyseniz, yükselmek istiyorsanız ve bir türlü terfi alamıyorsanız,

Ve bir türlü seçilemeyen siyasetçi adayı iseniz veya seçilmiş bir siyasetçi ama etkin bir lider değilseniz …

Muhtemelen algı yönetimi ve imaj hakkında gerekli bilgiye sahip değilsiniz…

Bu kitap sizler için hayatınızın bir tarafında bir ışık yakabilir… Bilin istedim…

Unutmayın çok çalışmak değil, AKILLI ÇALIŞMAK sizi sonuca götürür.

Siz değişirseniz, kaderiniz de değişir!...
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.