WhatsApp Destek
Müşteri Destek Hattı : 0850 532 9653
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

İntibak Yayınları 2021 DGS Sözel Konu Özetli Soru Bankası

Ürün Kodu : 9786052140154
Sayfa Sayısı : 320
Ebat : 19x27
60,00 TL
24,00 TL
%60 İndirim
21.04.2024 tarihine kadar kargoda
Bu ürün şimdiye kadar 63 ziyaretçimiz tarafından satın alınmıştır
İntibak Yayınları 2021 DGS Sözel Konu Özetli Soru Bankası

Son iki yılda, ÖSYM sınavlarının tamamında olduğu gibi DGS'de de Sözel Bölümün ve özellikle Türkçe testlerinin zorluk ve beceri düzeyleri son derece dikkat çekici bir biçimde artış gösterdi. Örneğin bilme ya da hatırlamanın yerini artık analiz etme becerisi aldı. Öte yandan, güncel yaşama ve farklı disiplinlere ait ne varsa Türkçe sorularının içeriği hâline geldi. Başka deyişle Sözel alanın içerik bakımından kapsamı oldukça genişledi. Bu durumlar, sınavlardaki Türkçe sorularının değerini her puan türünde yükseltirken adaylar için yeni zorluk düzeyine ve kapsamlara uygun kaynak ihtiyacının da artmasına neden oldu.

İNTİBAK olarak, işte tam bu noktadan hareketle yeni düzeydeki Sözel sorularına uygun bir kitap hazırlamayı kendimize görev bildik. Yeni nesil Türkçe sorularıyla karşılaşmak ve bu istikametteki soruları çözmek isteyen tüm DGS adayları için kadrolarımızın titiz çalışmalarıyla hazırladıkları bu yeni Sözel Soru Bankasını istifadenize sunuyoruz.

Bununla birlikte, zorluk düzeyi artan ve çeldiricileri daha güçlü olan sorulardan oluşan bu soru bankamızdan daha iyi yararlanabilmeniz için kitabımızın tamamını video çözümlü olarak yayımlamaya karar verdik. Bu sayede kendi testlerinizi çözdükten sonra Sayısal soru bankamızda olduğu gibi bu kitapta da çözülemeyen sorularınızın çözümlerini öğretici bir anlatımla kitabın sonundaki yönergeyi takip ederek bulabileceksiniz. Kimseye ihtiyacınız kalmadan eksikliklerinizi giderebilecek, sorulara nasıl yaklaşmanız gerektiğini izleyebileceksiniz. Çözüm videolarının Youtube kanalımıza yüklenmesi Aralık 2020'de tamamlanmış olacak.

Sözel Mantık, müfredatı olmayan bir alan olduğu için testler öncesinde tablolama mantığı ile ilgili genel bir bilgi notu verilmiştir. Ayrıca, özellikle vurgulamak isteriz ki DGS de diğer sınavlar gibi zamana karşı yapılmaktadır. Soruları çözmek için gerekli bilişsel hazırlığı yapmış olan adayların zaman konusunda da bir hazırlığa ve stratejiye sahip olmaları gerekmektedir.

Unutmayın! HIZ BİR ALIŞKANLIKTIR.

Bu alışkanlığı kazanabilmeniz için kitabımızdaki her testin başına o testi kaç dakikada çözmeniz gerektiğiyle ilgili bir süre hedefi konulmuştur.

Bu kitabın hazırlanmasında değerli birikimlerini ortaya koyan Çağdaş AKBULUT, Caner BAHÇECİ ile dizgi servisinden Ersin KARABULUT’a teşekkürlerimizi bir borç biliriz.

Bizler, her zamanki gibi bu seçkin kaynağı hazırlayarak üzerimize düşeni yapmış olmanın huzuruyla, başarılarınızı alkışlamak üzere tribündeki yerlerimizi alıp sizleri üst düzeyde nitelikli testlerimizle baş başa bırakıyoruz.


T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.