WhatsApp Destek
Müşteri Destek Hattı : 0850 532 9653
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

İthaki Yayınları R. U. R. - Rossum'un Uluslararası Robotları

Ürün Kodu : 9786257442251
Sayfa Sayısı : 128
Ebat : 13.5x21
69,00 TL
62,10 TL
%10 İndirim
Daha Fazla İthaki Yayınları
Daha Fazla Korku,Gerilim
Harikulade, berrak, muteber, hüzünlü biçimde komik ve kehanet dolu bir sesle günümüze hitap eden muhteşem bir yazar. -Kurt Vonnegut

Karel Čapek benzersiz bir yazar. Onun eserlerini okumak büyük bir zevk. -Arthur Miller

Dünyadakİ Tüm Robotlar! İnsanin Bİzİm Düşmanimiz Ve Evrenİn Musİbetİ Olduğunu Bildiririz.

Karel Čapek, henüz bilimkurgu ayrı bir tür değilken bu alanda vizyoner eserler üretmiş ve robot kelimesini dünya dillerine kazandırmış, hem Çek hem de Avrupa edebiyatının en kıymetli yazarlarından biri. R.U.R. ise yapay zekânın ve robotiğin modern yazın ve sanatta ilk kez anlamlıca yer bulduğu, öngörülü bir oyun.

Rossum'un Uluslararası Robotları'nın ürettiği yüz binlerce işçi robot tüm dünyaya satılıyordu. Robotlar toplumun ihtiyaçlarının çoğunu üretecek, insanları çalışmaktan kurtaracak ve insanlık için altın çağı getireceklerdi. Savaşın, açlığın ve fakirliğin olmadığı bir dünya hayal değildi artık.

Robot fabrikasında çalışan mühendisler, İnsanlık Birliği üyesi ve müdürün eşi Helena Gloryová'nın girişimleriyle ürettikleri robotları bir makineden ziyade bir insana yakın tasarlamaya başladıklarında ise, hem kendilerinin hem de insanlığın kaderini yapay ellere teslim edeceklerdi.

Her şeyi hafızalarına kaydeden ama yeni bir fikir üretmekten aciz olan robotların sağladığı bu ütopya, insanların üremeyi bırakmasıyla anlamını da yitirecekti. Ve yeni dünyanın temelleri bir isyanla atılacaktı.

R.U.R., insanın kendi eliyle yarattığı kıyameti.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.