benzersiz-günler-popup.jpg (160 KB)
Stokta Yok

KPSS A Grubu ve Kurum Sınavları İçin ARITHMETICA Muhasebe Konu Anlatımı İkinci Sayfa Yayınları

İkinci Sayfa Yayınları
(0 Yorum)
38,00 TL
26,60 TL
%30
ISBN 9786054655946
YAZAR Ali Dölek
SAYFA SAYISI 660
EBAT 16x24
KARGOYA VERİLİŞ SÜRESİ
:
En geç 1 - 3 iş günü içinde seçilen kargo firmasına teslim edilecektir.
Ürün Özellikleri
EBAT: 19x27
SAYFA SAYISI: 150
KPSS A Grubu ve Kurum Sınavları İçin ARITHMETICA Muhasebe Konu Anlatımı İkinci Sayfa Yayınları
9 yıllık öğretmenlik deneyiminin belki de bana kattığı en büyük şey, siz öğrencilerin muhasebe çalışırken zorlandıkları yerleri bir kenara not etmek oldu. İşte bu kitap o notların dikkate alınması ile oluştu. Kitabın yazılması sırasında vazgeçmediğim felsefe ise 'öğrenci tarafında yer alsam, çalışmak isteyeceğim kitabı yazmak' oldu. Piyasada yer alan bütün muhasebe kitaplarındaki 'tek düzen' sisteminden farklı olarak, kitap özgün bir içeriğe sahiptir. Bunun sebebi kitabın 'yazılmış olmak için' değil, 'anlaşılır olmak için' yazılmış olmasıdır.
Muhasebe, belirli bir mantık üzerine kurulmuştur. Bu kitapta öncelikle muhasebe mantığının oluşturulması hedeflenmiştir. Bu hedefe ulaşabilmek için konular mümkün olduğu kadar yalın bir şekilde anlatılmıştır.
Muhasebede her zaman çift taraflı bir ilişki vardır. Örneğin; taraflardan biri malı alırken, diğer taraf malı satan taraf olmaktadır. Bu nedenle konu anlatımı, sanki karşılıklı bir alışveriş yapılıyormuş gibi ince bir 'diyalog' şeklinde kurgulandı.
Sınavlarda sürekli karşınıza çıkan konular şemalarla desteklendi. Dikkatinizden kaçmaması gereken yerleri ise 'önemli not' şeklinde düzenlenen kısımlarla destekledik, pekiştirdik.
Kitaba çalışırken sizden isteyeceğim şey, çalıştığınız konuyu anlamadan bir sonraki konuya geçmemenizdir. Muhasebe bir bütündür. Özellikle üniversite öğreniminiz boyunca muhasebe dersi hiç görmemiş veya görmüş ama unutmuşsanız çalışma süresi normal olarak biraz daha uzayacaktır. Bu durum dezavantaj gibi görünse de bir süre sonra bunu avantaja dönüştürmek sizin elinizdedir.
Strateji, bu sınavın cevap anahtarıdır. Ne kadar doğru strateji, o kadar doğru bir cevap anahtarı. Bunu bütün dersler için gerçekleştirmeniz işinizi hem kolaylaştıracak hem de başarı şansınızı artıracaktır.
Sınava girecek tüm arkadaşlara kitabın faydalı olmasını temenni eder, şimdiden başarılar dileriz.

Basım Tarihi
Baskı Sayısı
Sayfa Sayısı
Kitap Ebatı
Cilt / Kağıt
Ödeme Seçenekleri
Yorumlar
Tavsiye Et
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.