WhatsApp Destek
Müşteri Destek Hattı : 0850 532 9653
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Özdil Akademi Yayınları 6. Sınıf Zihin Haritalarıyla Türkçe Öğretimi

Ürün Kodu : 9786057477729
Sayfa Sayısı : 136
Ebat : 27x19
30,00 TL
24,00 TL
%20 İndirim
Daha Fazla Özdil Akademi
Daha Fazla 6.Sınıf Türkçe
21.05.2024 tarihine kadar kargoda
​Özdil Akademi Yayınları 6. Sınıf Zihin Haritalarıyla Türkçe Öğretimi

Özdil Akademi’den Mesaj Var:

Sevgili Öğrenciler,

İnsan beyni davranış ve düşünme biçimine göre ikiye ayrılır: sağ lob, sol lob. Sağ lob insan beyninin yaratıcı (sanatsal) bölümüdür. Sağ lob; görsel ve işitsel konularla, mecaz anlamlarla ilgilenir, olağanüstü hayaller kurar, görme ve duyma yoluyla öğrenir ve bedenin sol tarafını (organlarını) yönetir. İnsan, sezgilerinde beyninin sağ lobunu kullanır. Resim çizmek, enstrüman çalmak, şarkı söylemek, kitap okumak, kurgu yapmak, kompozisyon yazmak ve hayal gücü gerektiren oyunlar oynamak sağ lobu geliştiren etkinliklerdir.

Sol lob ise beynin mantıksal bölümüdür. Sol lob; sözcük, sayı ve sembollerle ilgilenir, matematiksel işlemlerde başarılıdır, sebep-sonuç ilişkisini iyi kurar, analitik düşünme becerisine sahiptir ve bedenin sağ tarafını (organlarını) yönetir. Matematik problemleri, bulmaca çözmek, yazı yazmak, kitap okumak, yeni bir dil öğrenmek, hayal gücü gerektiren oyunlar ve kuralları olan zekâ ve strateji oyunları oynamak sol lobu geliştiren etkinliklerdir.

Kalem deyince aklınıza ilk ne geliyor? K – A – L – E - M harflerinin oluşturduğu sözcük mü, yoksa kaleme ait bir görüntü mü? İkincisi değil mi? Çünkü insan beyni görsellerle düşünür, sözcükler sadece birer araçtır. Beyin; renkleri, görselleri ve hayal etmeyi sever. Sevdiği için de bu türden bilgileri unutmaz. Günümüzde uygulanan klasik eğitim yöntemleri beynin sadece sol lobuna yoğunlaşarak insanın yaratıcı (sanatsal) yönünü ve etkin düşünme yetisini köreltmektedir. Zihin haritaları tekniği beynin sadece sol lobunu değil, sağ lobunu da geliştirmeyi amaçlamıştır.

Nasıl ki bir kuş tek kanatla uçamazsa, insan da beyninin sadece bir bölümünü kullanmakla gerçek başarıya ulaşamaz.

Sonuç olarak sizler, elinizdeki bu kitapta yer alan Türkçe dersine ait bilgileri zihin haritaları çizerek kavrayacak ve öğreneceksiniz. Boya kalemlerinizi çantanızdan çıkarın ve eğlenceli öğrenme yolculuğuna hazır olun.

Yazar ve Eğitim Danışmanları

Yekta ÖZDİL

Mehmet Solmaz

Mehmet Tatlı
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.