WhatsApp Destek
Müşteri Destek Hattı : 0850 532 9653
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Özgün YDS Deneme Sınavları + Soru Çözümleri Kitabı

Ürün Kodu : 9786055270605
42,50 TL
29,75 TL
%30 İndirim
Daha Fazla YDS Deneme
22.05.2024 tarihine kadar kargoda
Bu ürün şimdiye kadar 35 ziyaretçimiz tarafından satın alınmıştır
Önsöz
Bugün piyasada, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından hazırlanan ve uygulanan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Belirleme Sınavına (YDS) yönelik olarak hazırlanmış olup, adayların mevcut dil düzeylerini ölçmelerini sağlamaya ve sınav içeriği ile ilgili farkındalık kazandırmaya yönelik deneme testleri içeren pek çok yayın bulunmaktadır.
Ancak bu yayınların neredeyse tamamı, geçmiş yıllarda uygulanan KPDS ve ÜDS sınavlarında sorulan soruların farklı şekillerde derlenmesi yoluyla hazırlanmış olup, yeni ve özgün sorulardan oluşan deneme testleri içeren yayın sayısı yok denecek kadar azdır. Soru hazırlamanın zorluğu, oldukça uzun bir zaman ve yoğun bir emek gerektirmesi, ve ayrıca dil bilmenin de ötesinde, ölçme değerlendirme ile soru ve seçenek oluşturma konularında farklı bir yetkinliği gerekli kılması, özgün içerikli yayın eksikliğinin temel nedenidir.
Bu kitap, gerek satın almış oldukları farklı yayınlarda, gerekse sınava hazırlık amacıyla devam ettikleri kurslarda sürekli olarak aynı sorularla karşılaşan adayların özgün sorulardan oluşan testler çözme ihtiyacı ve beklentisini karşılamak üzere hazırlanmıştır.
YDS sınavına yönelik olarak hazırlanmış toplam 8 deneme testinin yer aldığı kitapta, her bir test ayrı bir fasikül halinde sunulurken, soruların ayrıntılı çözümleri ayrı bir kitapçıkta yer almaktadır. Testler, 07 Nisan 2013 tarihinde ilk kez uygulanan YDS sınavını, soru içerikleri, türleri ve sayıları ile sayfa düzeni açısından en iyi ve en doğru şekilde yansıtacak şekilde hazırlanmış ve düzenlenmiştir. Bu yönüyle testler gerçek birer sınav niteliğindedir.
Soru çözümleri kitapçığında, her bir soru türünde, soruların ayrıntılı çözümlerine yer verilmiş, soruların ve seçeneklerin düzey, içerik ve niteliklerine bağlı olarak, seçilmesi muhtemel çeldiricilerin de açıklanması yoluna gidilmiştir. Bu yönüyle kitap, okuyucuların rehber bir öğretmene ihtiyaç duymadan kullanabilecekleri bir çalışma kitabı ve öğrenme aracı olma özelliği de taşımaktadır.
Soru çözümlerinde, YDS sınavına girecek adayların mevcut dil bilgilerini pekiştirici dilbilgisi açıklamalarına da yer verilmiştir. Ayrıntılı çözümler, aynı zamanda test çözme becerilerini geliştirici nitelikte olup, bireylerin benzer soruların çözümüne nasıl yaklaşmaları gerektiğine ilişkin stratejiler de sunmaktadır. Bu nedenle, herhangi bir soruyu doğru çözmüş olsunlar ya da olmasınlar, siz değerli okuyuculara önerim, tüm açıklamaları dikkatle okumanız yönünde olacaktır.
Açıklamalarda, sorularda yer alan ifadeler ile metinlerde bildirilen görüşlerin Türkçe karşılıklarına da yer verilmiştir. Bu yolla, okuyucuların sözlük kullanımına ihtiyaç duymadan gerek cümle ve gerekse metinleri doğru anlamalarına yardımcı olunmaya çalışılmıştır.
Dileğim, yoğun ve uzun süreli bir emeğin ürünü olan bu kitabın, yabancı dil bilgisi seviye belirleme sınavına girecek adayların bu sınavda başarılı olmalarına yardımcı olması ve genel olarak İngilizce dil bilgilerine katkı sağlamasıdır.
Başarı dileklerimle…
Serdar Yıldırım
Temmuz 2013, Ankara

Basım Tarihi
Baskı Sayısı
Sayfa Sayısı
Kitap Ebatı
Cilt / Kağıt
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.