Müşteri Destek Hattı : 0850 532 9653
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

​Paragrafın Şifresi Yayınları YKS TYT KPSS ALES Paragrafın Şifresi Metot Anlatımlı Soru Bankası

Ürün Kodu : 9786056419638
Sayfa Sayısı : 376
Ebat : 19x27
240,00 TL
168,00 TL
%30 İndirim
21.07.2024 tarihine kadar kargoda
Bu ürün şimdiye kadar 131 ziyaretçimiz tarafından satın alınmıştır
Paragrafın Şifresi Yayınları YKS TYT KPSS ALES Paragrafın Şifresi Metot Anlatımlı Soru Bankası

YAZAR: Mehmet Vicdan
Sayfa Sayısı : 376
ISBN : 9786056419638
Ebat : 19x27

Paragrafın Şifresi, uzun bir deneyim ve tecrübenin "dilbilim ve göstergebilim" alanında yapılan akademik çalışmalarla ve ayrıca sizlerden gelen önerilerin birleşmesiyle ortaya çıkmıştır. Bu kitap "paragraf" konusunu gerçek anlamda çözümlemek ve öğrencilerimize metin ve paragraf bilgisini piyasa mantığından uzak bir biçimde öğretmek, sevdirmek amacıyla hazırlanmıştır.

Hepinizin bildiği gibi, üniversite giriş sınavlarında Türkçe sorularının önemli bir bölümünü paragraf konusu oluşturuyor.Sınavlara giren tüm öğrencilerin Türkçe bölümünden sorumlu olmaları paragrafın önemini daha çok artırmaktadır. Buna bağlı olarak birçok öğrenci paragraf soruların yapamamaktan şikayet etmektedir. “Paragraf soruları çok sıkıcı, parçalar çok uzun, okuyorum; ama anlayamıyorum, okurken önceki cümlelerde anlatılanları unutuyorum, iki şık arasında kalıyorum, cümleler arasında bağlantı kuramıyorum…” gibi serzenişlere çok kez şahit olmuşuzdur.
Öncelikle bu önyargılarınızı ortadan kaldırarak sizi paragrafla barıştırmak temel amacımızdır.
 
       Şimdi şaşırmaya hazır olun! Paragrafa yönelik tüm yaklaşımlarınızı, çözüm metotlarınızı kökten değiştirmeyi hedefliyoruz. Düşünün, milyonlarca aday sınava giriyor; ama paragraf sorularına yönelik hiçbir karmaşa yaşanmıyor. Sorular ve cevaplarına itiraz edilmiyor.
 
       Peki, bu netlik nasıl sağlanıyor? Nasıl oluyor da bir paragraf sorusu matematiksel bir kesinlik taşıyabiliyor?
Bu kitap, sorulardaki tartışılmazlığın bir ispatıdır aslında. Paragraf soruları içindeki kodların çözümüdür. Sorular ve şıklar arasındaki ilişkinin deşifresidir. Paragrafın şifresi ÖSYM’nin yaptığı tüm sınavlarda özellikle özgün metotlarıyla bu alanda farklı ve doğru bir kaynak olduğunu sınav sorularıyla birebir örtüşen soru ve metotçözümlerle kanıtladı. Bir yıl gibi kısa bir sürede arka arkaya yaptığı baskılar bunun tesadüf olmadığının da bir göstergesi.
 
      Kitap üç ana bölümden oluşuyor:
      Birinci bölümde paragraf konusunda ülkemizde üzerinde ilk kez çalışılan özgün ve iddialı çözüm metotlarını sunuyoruz sizlere. Metotların oluşturulmasında ilgili bilim dallarından da faydalanılmış, bilimsellik yönünden tartışıldıktan sonra paragraf çözüm metodu olarak sizlere sunulmuştur. Bu nedenle, metotların sorular üzerinde uygulanmasıyla ilgili metot-çözümleri,metot-uygulamaları, şema-çözümleri mutlaka okumalı ve anlamaya çalışmalısınız. Verilen çözüm metotlarını özümseyen ve metotla ilgili modüler testleri çözen öğrenciler paragraf sorularının çözümünde kendilerinde olan değişikliği kısa zamanda göreceklerdir. İkinci bölümde ise öğrendiğiniz metotları karma olarak uygulama fırsatı bulabileceğiniz her yıl güncellenen deneme sınavları ile paragraf konusuna hâkim olacağınıza inanıyoruz. Ayrıca bu bölümde  YGS soru kökleriyle birebir örtüşen özel deneme sizlerin çözümüne sunuldu. Üçüncü bölümde ise paragraf sorularında sık sık karşımıza çıkan “günlük dilin ve diğer bilim dallarına ait terimlerin edebiyat diline yansıması” diye tabir ettiğimiz “yazınsal dil”le ilgili sözcükler ve edebiyat-dil terimlerini de kapsayan geniş bir paragraf sözlüğü sizi bekliyor.
       Kitabın siz değerli öğrencilerimize faydalı olacağına inanıyor, çalışmalarınızda başarılar diliyoruz.
       Unutmayalım: “Paragraf, yorumlamak değil anlamlandırmaktır.”

Basım Tarihi
Baskı Sayısı
Sayfa Sayısı 376
Kitap Ebatı 19x27
Cilt / Kağıt
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.