WhatsApp Destek
Müşteri Destek Hattı : 0850 532 9653
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Pegasus Yayınları Yağ Yiyin Yağ Yakın

Ürün Kodu : 9786052999783
Sayfa Sayısı : 488
Ebat : 13.5x21
160,00 TL
136,00 TL
%15 İndirim
Daha Fazla Pegasus Yayınları
Daha Fazla Diyet Kitapları
NEDEN TÜKETTİĞİMİZ YAĞLAR KİLO VERMENİN VE ZİNDELİĞİN ANAHTARIDIR?

Dr. Mark Hyman’dan, kilo vermede ve genel sağlık durumunu
iyileştirmede yağların önemini ortaya koyan ve son bilimsel
gelişmelere dayanan devrimsel bir beslenme programı…

Bize onlarca yıl boyunca söylenen tek bir şey vardı: Tükettiğimiz yağlar vücudumuzda yağa dönüşüp kilo alımına, kalp hastalığına, diyabete ve genel olarak sağlığın bozulmasına neden olurdu. Ancak bu sözlere kulak verip az yağlı ürünler tüketmemize rağmen her zamankinden daha şişman ve hasta olduk. Neler oluyordu? En çok korkulan gıda grubu aslında bizim için en faydalısı olabilir miydi?
Pegan Diyeti’nin yaratıcısı Dr. Mark Hyman, Yağ Yiyin, Yağ Yakın kitabında sayıları gitgide artan araştırmaların yumurta, kabuklu yemişler, yağlar, avokado, Hindistan cevizi ve diğer leziz süper gıdalar bakımından zengin, yağ oranı yüksek bir beslenme tarzının kilo verme ve sağlık açısından faydalı olduğunu desteklediğini anlatıyor. Evet, görünüşe göre kilo vermenin, genel olarak enerji düzeyini artırmanın ve sağlıklı olmanın anahtarı daha az değil, daha çok yağ tüketmek. Dr. Hyman yağ fobisinin en büyük mitlerinden birçoğunu çürütüyor. Yağın neden iyi ve hangi yağların en iyisi olduğunu öğrenmekle kalmayacak, bu bilgileri gündelik hayatınıza nasıl dâhil edeceğinizi de anlayacaksınız. Uygulaması kolay tavsiyeler, basit ve lezzetli tarifler, alışveriş listeleri ve çok daha fazlasıyla Yağ Yiyin, Yağ Yakın kitabı, kilo vermenize ve ömür boyu sağlıklı kalmanıza yardımcı olacak.


“Yağ Yiyin, Yağ Yakın besinsel yağlarla ilgili uzun zamandır var olan inançlarımızın temelinin neden çürük olduğunu ve hangi yanlış bilgilere dayandıklarını ustaca açıklıyor. Dr. Hyman derin bilimsel açıklamalarını güçlü üslubuyla harmanlayıp, herkesin sağlığına tekrar kavuşmasını ve nihayet sağlıklı bir kiloya ulaşmasını mümkün kılan bir eylem planı sunuyor.”
Dr. David Perlmutter, Tahıl Beyin’in yazarı

“Beyninizin katı ağırlığının yüzde altmışı yağdır. Yağ Yiyin, Yağ Yakın sağlıklı olmanız ve sağlığınızı korumanız, hastalıkların gidişatını tersine çevirmeniz ve beyninizi ideal hale getirmeniz için iyi araştırılmış, akıllıca ve lezzetli bir yol haritası sunuyor. Şiddetle öneririm.”
Dr. Daniel G. Amen, Beyninizi Değiştirin Hayatınız Değişsin’in yazarı

“Bize kırk yıldır vücudumuzun yağlanmasını istemiyorsak yağ tüketmememiz gerektiği söylendi. Bu yüzden beslenmemizdeki yağları azalttık fakat her zamankinden daha çok kilo aldık. Dr. Mark Hyman bu karmaşık düğümü çözüyor ve kalıcı olarak kilo vermenin pratik ve lezzetli bir yolunu sunuyor. Yağ Yiyin, Yağ Yakın kitabını şiddetle öneririm.”
Prof. Dr. David Ludwig

“Dr. Hyman yağların beslenmenin temelini oluşturduğu bir aile sofrası tablosu çiziyor ve anlattığı araştırmaların sonuçları ve önerdiği leziz tarifler sayesinde bu tabloyu gerçeğe dönüştürmek çok kolay.”
Dr. Mehmet Öz

“Besinsel yağların kötü olduğu dogmasına son noktayı koyan Dr. Mark Hyman’ın Yağ Yiyin, Yağ Yakın kitabı, yersiz bir şekilde kötülenen ve çoğunlukla yanlış anlaşılan bu makro besinin aslında fit, sağlıklı ve zinde olmanıza yardım edebileceğini gösteriyor. Bu çığır açan eseri sakın kaçırmayın!”
J. J. Virgin

“Dr. Mark Hyman gıda devriminin büyük yıldızlarından biridir. Bu kitabında insanların çoğu için açık ve güçlü bir çıkarımda bulunuyor: Çözüm, az yağlı beslenmek değildir, kaliteli yağlar tüketmektir. Onun tavsiyesine uyduklarında insanların çoğunun çok daha sağlıklı olacağına hiç şüphem yok.”
John Robbins

“Dr. Mark Hyman binlerce insanın kilo vermesine, daha mutlu ve enerjik yaşamlar sürmesine yardım etti. Dr. Hyman’ın besinsel yağların dinamikleri konusundaki güçlü içgörüleri, günlük beslenmeye dair bakış açınızı değiştirmekle kalmayacak, aynı zamanda size daha sağlıklı ve tatmin edici bir beslenme tarzını benimsemenin ne kadar kolay olduğunu gösterecek.”
Toby Cosgrove

“Beslenmemizdeki yağlar da dâhil olmak üzere pek çok konuda inanmaya başladığımız çelişkili bilgilerin aslını öğrenmemizi sağlayan harika bir okuma deneyimi. Dr. Hyman beslenmenin hayatımızda oynadığı güçlü rolü yeniden gözler önüne seriyor.”
Maria Shriver

“Yağ Yiyin, Yağ Yakın biz doktorlar da dâhil olmak üzere besinsel yağlar konusunda hepimize yutturulan büyük yalanları çürütüyor. Hem hastalarının deneyimlerini hem de kendininkileri paylaşan Dr. Hyman tatmin edici, lezzetli, sürdürülebilir ve sağlıklı bir beslenme programı sunuyor. Nihayet az yağlı beslenme safsatasından kurtulabilir ve sağlıklı, fit vücutlarımıza tekrar kavuşabiliriz!”
Christiane Northrup

“Dr. Mark Hyman karmaşık yağ dünyasına incelikli bir içgörüyle yaklaşıyor. Doğru yağ türlerini eklemek, beslenmemiz konusunda atabileceğimiz güçlü bir adım olabilir. Daha da önemlisi, Dr. Hyman beslenme tarzınız ne olursa olsun gerçekten sağlıklı olabilmeniz için göz önünde bulundurmanız gereken sağlık değerlerini anlatıyor. Herkes için tek bir ideal beslenme tarzı olmasa da sağlığını ve geleceğini önemseyen herkese beslenmesini bu temel prensiplere göre değiştirmek ve ideal sağlık değerlerine ulaşmak amacıyla yağ tüketimini uygun hale getirmek için bu kitabı okumasını öneririm.”
Dr. Barry Sears

“Dr. Mark Hyman tıp, sağlık ve beslenme dünyasının en önemli isimlerinden biridir. Yağ Yiyin, Yağ Yakın kitabını okuyunca bunun nedenini anlamak hiç de zor değil. Güncel araştırmalara ve yılların klinik başarısına dayanan Dr. Hyman, besinsel yağları kötüleyen demode görüşü yerle bir ediyor ve vücudunuz için doğru yağların neden aynı zamanda ideal kilonuza ulaşmanız için de doğru yağlar olduğunu anlaşılır bir dille açıklıyor. Ayrıca bütün öğrendiklerinizi harika bir şekilde uygulayabileceğiniz bir program sunuyor. Yiyeceklerimizdeki ve vücudumuzdaki yağlara dair anlayışımızda büyük bir değişikliğe gitmemizin vakti gelmişti ve görev başarıyla tamamlandı! Yağ Yiyin, Yağ Yakın son on yılın en önemli ve etkili kitabı olabilir. Bu kitap sadece kilo vermekle alakalı değil, kendinizin en sağlıklı ve en iyi beslenmiş versiyonuna ulaşmanızla da ilgili. Bu eseri bundan daha fazla öneremezdim.”
Marc David

“Hayatımızda en çok istediğimiz çarpıcı sonuçları elde etmemizin en iyi yolu genellikle popüler kültürümüzün birer parçası olan mitleri, kafa karışıklığını ve yanlış anlamaları aşabilmektir. Dr. Mark Hyman, Yağ Yiyin, Yağ Yakın kitabında tam olarak bunu yapıyor. Hastaysanız ve hasta olmaktan ve/veya yorgun hissetmekten bıktıysanız, bu alanında öncü isme kulak verin ve onun kilo vermek, enerjiyi ve zihinsel berraklığı artırıp harika hissetmek için tasarladığı basit olduğu kadar devrimsel planına uyun.”
Nick Ortner
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.