WhatsApp Destek
Müşteri Destek Hattı : 0850 532 9653
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

​Pelikan Yayınları Almanca Sınavlara Hazırlık A2

Ürün Kodu : 9786052268353
Sayfa Sayısı : 218
Ebat : 16x24
100,00 TL
70,00 TL
%30 İndirim
18.04.2024 tarihine kadar kargoda
Bu ürün şimdiye kadar 28 ziyaretçimiz tarafından satın alınmıştır
Pelikan Yayınları Almanca Sınavlara Hazırlık A2

YAZAR: Tahir Deveci

SAYFA SAYISI: 218
EBAT: 16×24

Sevgili Almanca Öğrenenler,

Esenlikler, Başarılar, bu kitapta A2 düzeyinde özet bilgiler bulacaksınız.

Soru başlıkları ve örnekleri size bu düzey Almanca bilgi edinmede, diğer kaynaklardan yararlanmada temel oluşturacaktır.

Almanca öğrenen Türkler için Almancanın yapısı, Almaca dil bilgisi sorun olmaktadır. Bu kitapta zaman zaman gerektikçe yararlanabileceğiniz Almanca Dil Bilgisi özeti bulacaksınız.

Ayrıca bu düzeyde bilmeniz gereken ifadeler, Türkçe karşılıkları size kolaylıklar sağlayacaktır. Sınavda karşılaşabileceğiniz soru örnekleri, değerlendirme bilgileri çalışmalarınızda yönlenme konusunda size ışık tutacaktır.

Kitap sonunda A2 Temel Sözlükte, A2 düzeyinde bilinmesi gereken sözcüklerin Türkçe anlamı ve o sözcüğü içeren en sık kullanılan ifade örnekleri vardır.,

Bunları bellemek Almanca okuduğunu anlama, dinlediğini anlama, sözlü ifade yazılı ifade becerileri için iyi bir temel oluşturacaktır.

Önerilerimiz;

Öğrenmemiz gereken ifadeyi bakarak yazınız. Sesli okuyunuz ve yineleyiniz. İfadeleri temel alarak, benzer ifadeler türetmeye çalışınız.

Goethe Institut araştırmasına dayanan Wortschatzliste A1 de Almanca‘ da en sık kullanılan sözcükler ve bunların içinde geçtiği en sık kullanılan ifadeleri bellemeye çalışınız.

Aynısı A2 için de var. Bellerseniz iyi olur. B1 e geçişte artık Almancadan Almancaya sözlük kullanmaya başlayınız.

Dilerseniz önce Start Deutsch 1 düzeyinde bilgilerinizi anımsamak tazelemek, iyi bir temel oluşturmak için özenle Deveci, T. (2019) : Almancaya Başlayalım mı?, 4. Baskı Ankara. Pelikan Yayınevi kitabında başlarda önerilen sayfalardaki bilgileri yineleyiniz.

Deveci, T (.2017 ) Temel Almanca Dilbilgisi.5. Baskı Ankara Pelikan Yayınevi kitabında ilk sayfalarda önerildiği gibi 15 Konu, 15 Lernkontrolle, 15. Konu sonunda Aı1 sınavı ile ilgili açıklamaları, örnekleri inceleyiniz.

Aynı kitaptan 21 Konu, 21 Lernkontrolle, 21.Konu bitimindeki A2 sınavı ile ilgili bilgi, açıklama ve bu düzeyde bilmeniz gereken ifadeleri belleyiniz.

Ayrıca Almanyada yayımlanan A1, A2 (Testbuch)larda.sınav örneklerini inceleyiniz, çözünüz, yineleyiniz. Not alarak tekrar tekrar dinleyiniz,

Almanca gazete, kitap dergiler okuyunuz. Özellikle haber, yorum, tartışma programlarını Almanca olarak dinleyip anlamaya çalışınız, notlar alınız, o konularda yazma, konuşma çalışmaları yapınız.

İşaretli konu sonuna serpiştirilmiş ifadeler ve bu kitaptaki okuduğunu anlama, yazma, konuşma metin ve konularına dayalı metinler yazınız ve bu konularda topluluk önündeymiş gibi konuşmalar yapınız.

Bu size B1 sınavı için de temel oluşturacaktır.

Yazar en iyisini yapmak savında değildir.

Eğitsel açıdan çalışmalarınıza katkıda buluma amacındadır.

Bu kitap için eleştiri, öneri ve düşünceleriz yazarı sevindirecek, gelecek baskılara katkılarınız olacaktır..

Esenlikler, çalışmalarınızda başarılar.

Ocak 2020 Ankara.

Sizlerden ricamız:

Bu kaynak sizler için hazırlandı.Öncelik size yararlı olmalı..

Bu açıdan sizin izlenimleriniz, beklentilerinizi çok önemsiyoruz..

Görüşleriniz gelecek baskılara ışık tutacaktır.

Lütfen bize iletiniz:

Kaynağın uygun ve yararlı bulduğunuz yönleri nelerdir?
Uygun bulmadığınız, beğenmediğiniz yönler nelerdir?
Size daha uygun, yararlı olması için neyi nasıl yapmak gerekir?
Önerileriniz nelerdir?
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.