WhatsApp Destek
Müşteri Destek Hattı : 0850 532 9653
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

​Pelikan Yayınları AYT Edebiyat Defterim

Ürün Kodu : 9786057868565
Sayfa Sayısı : 168
Ebat : 16x24
90,00 TL
63,00 TL
%30 İndirim
18.04.2024 tarihine kadar kargoda
Bu ürün şimdiye kadar 16 ziyaretçimiz tarafından satın alınmıştır
Pelikan Yayınları AYT Edebiyat Defterim

YAZAR: İhsan Güverçin

SAYFA SAYISI: 168
EBAT: 16×24

“Ya bir yol bul ya bir yol aç ya da yoldan çekil… ”

Konfüçyus

Sevgili gençler,

“Hız çağı” da diyebileceğimiz günümüzde engin bir deniz, geniş bir ova, uçsuz bucaksız bir evren olan “edebiyat” öğretimi en zor uğraşlardan biridir. Öğrencileri edebiyat alanında sınavlara hazırlayacak bir kitap hazırlamak da o kadar meşakkatli ve çetrefilli bir iştir.

Bu kitabı hazırlarken “empati” tekniğinden yararlandım. Kendimi ÖSYM’nin yerine koydum, “neyi, nasıl sorarım”a; öğrencilerin yerine koydum, “neyi, nasıl öğrenirim?”e cevaplar aradım; bulduğum cevapları 30 yıllık “sınavlara hazırlama” birikimimle harmanladım; sapını, samanını yele verdim; buğdayını, tanesini toparladım, eldim, damıttım ve bu kitabı hazırlayarak beğenilerinize sundum.

Her yeni çalışmaya başlarken Mercedes markasının yaratıcısı Karl Benz’in “Ya en iyisi ya hiç…” sözünü ilke edinirim. “Edebiyat Defterim”i  de “en iyisi”, “en pratiği”, “en yararlısı” olması temennisiyle tüm bilgileri “imbikten süzer gibi” damıtarak ete kemiğe büründürdüm.

Kitabın hazırlanmasında bana yardımcı olan, desteklerini esirgemeyen Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni arkadaşlarım Mustafa Türk’e ve Fatma Nur Küçükosman’a teşekkür ederim; sağ olsunlar, var olsunlar.

Yararlı olması dileğiyle…

 

İhsan GÜVERÇİN

Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.