WhatsApp Destek
Müşteri Destek Hattı : 0850 532 9653
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Pelikan Yayınları TIPDİL YÖKDİL Sağlık Bilimleri Tamamı Çözümlü Soru Bankası

Ürün Kodu : 9786257184038
Sayfa Sayısı : 600
Ebat : 19x27
150,00 TL
105,00 TL
%30 İndirim
Daha Fazla YÖKDİL
Bu ürün şimdiye kadar 164 ziyaretçimiz tarafından satın alınmıştır
​Pelikan Yayınları TIPDİL YÖKDİL Sağlık Bilimleri Tamamı Çözümlü Soru Bankası

İlki 2014 yılında TUS, DUS ve YDUS’a girecek adaylar için yeni bir yabancı dil sınavı olarak yapılan TIPDİL sınavı 80 sorudan oluşmakta ve 150 dakika sürmektedir. Dil muafiyeti için 100 üzerinden 50 alınması yeterli olacaktır ve YDS’yle kıyaslandığında nispeten kolay bir sınavdır. Orta düzeyde İngilizce bilen adayların sadece bu kitapta verilen testlerin çözmesi ve açıklamalı çözümleri incelemesi bu sınavdan 50 üstü bir not alması için yeterli olacaktır. Alt-orta grubundaki adaylara ise bu kitabımıza çalışmadan önce STEP UP English Grammar kitabımızdan çalışmalarını öneriyoruz.

 

İlki 2017 yılında yapılan YÖKDİL Sağlık Bilimleri sınavı ise, başlangıçta TIPDİL kadar kolay olsa da giderek zorlaşmış ve günümüzde YDS sınavının zorluk derecesine yaklaşmıştır. YÖKDİL Sağlık Bilimleri sınavında da 80 soru sorulmakta ve 180 dakika süre verilmektedir. YÖKDİL Sağlık Bilimleri sınavında TUS ve DUS adayları için geçer not 50 iken, doktora başvuru sürecinde en az 55 ve doçentlik başvuru sürecinde 65 puan alınması gerekmektedir. Orta düzeyde İngilizce bilen bir adayın YÖKDİL Sağlık Bilimlerinden 50 alabilmesi için bu kitaba çalışması yeterli olacaktır. Aynı düzeydeki adayların daha üst bir not alabilmek için bu kitaba ek olarak STEP UP English Grammar ve Tam YÖKDİL Sağlık Bilimleri 5 Deneme Sınavı kitabımıza çalışmalarını öneririz.

 

Her iki sınav da sağlık içerikli sorular ve metinler içermektedir ve soru türleri bakımından birbirlerine çok yakın sınavlardır ve 2012 yılına kadar yapılan UDS Sağlık Bilimleri soruları üzerine tasarlanmıştır. Dolayısıyla bu kitap, bu sınavlardan herhangi birine çalışan adaylar için aşağıda arz edilen nedenlerden dolayı elzem bir kaynaktır.

 

Bu kitap, en az alt-orta düzey ve üstü şu anda fakültede okuyan geleceğin doktor adaylarına ve de halen aktif olarak sağlık alanında çalışan doktor ve sağlık sektörü mensubu tüm adaylara girecekleri sınavlara en iyi şekilde doğru kaynaklardan hazırlanmaları için tasarlanmıştır. Kitap, her şeyden önce soru zorluk derecesi olarak çok sayıda test içerdiği için bu güne kadar yapılan TIPDİL ve YÖKDİL Sağlık Bilimleri sınavlarını yansıtmaktadır. Bundan da önemlisi, kitapta her soru için verilen açıklamalı çözümler, son derece açık seçiktir ve anlaşılır bir şekilde akılda hiçbir soru işareti bırakmayacak kadar doyurucudur.

 

Kitabın ilk bölümünde yer alan Sınav Stratejileri Bölümü, adayın sınavın alt bölümlerini ve soru tiplerini tanıması, her bölüme dönük kullanılabilecek ipucu, teknik ve stratejileri edinmesini sağlamak üzere hazırlanmıştır. Adaylara soru çözmede kolaylık sağlayacak çözüm teknikleri, her soru grubu için “Test Teknikleri” olarak maddeler halinde sunulmaktadır. Adaylara kitapta sunulan sınavları çözmeden önce mutlaka bu bölüme çalışmalarını tavsiye ediyoruz.

 

Kitabın ikinci bölümünde ise geçmiş yıllarda sorulmuş sağlık bilimleri ile ilgili sorulardan derlenmiş toplam 14 tam sınav verilmiştir. Bu bölümdeki her bir sınav yapıldıktan sonra kitabın üçüncü bölümünde yer alan tüm soruların ayrıntılı açıklamalı çözümleri dikkatle incelenmeli ve eksik konu ya da kelime bilgisi varsa bu konular ya da kelimeler detaylıca çalışılmalıdır. Kitaptaki testler problem tarama ve tespit için birer araç olarak kullanılmalı ve başarısız olunan konular STEP UP English Grammar kitabından çalışılmalıdır.

 

Kitabın üçüncü bölümünde ise, ikinci bölümde verilen sınavlardaki tüm soruların ayrıntılı açıklamalı çözümleri sunulmuştur. Her deneme sınavından sonra bu bölüm dikkatlice incelenmeli ve bireysel eksiklikler giderildikten sonra, sonraki test yapılmalıdır.

 

Kitabın son bölümü bir checklist ve referans bölümü şeklinde TIPDİL ve YOKDİL Sağlık Bilimleri sınavları için optimize ederek tasarlanmıştır. Bu bölümde İngilizcedeki temel dilbilgisi kuralları, açıklamalar ve örnek cümlelerle birlikte özet tablolar halinde verilmiştir. Bu sayede, tüm temel dilbilgisi konularını olabilecek en az zamanda, ancak kapsamlı ve anlaşılır biçimde çalışma imkanı bulacaksınız.

 

Hedeflediğiniz yolda başarıya ulaşmanız dileğiyle,

 

Gürcan GÜNAY & Mustafa DEMİR
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.