WhatsApp Destek
Müşteri Destek Hattı : 0850 532 9653
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Pelikan Yayınları TYT AYT Tarih Defterim

Ürün Kodu : 9786257184410
Sayfa Sayısı : 248
Ebat : 16x24
90,00 TL
63,00 TL
%30 İndirim
25.02.2024 tarihine kadar kargoda
Bu ürün şimdiye kadar 29 ziyaretçimiz tarafından satın alınmıştır
​Pelikan Yayınları TYT AYT Tarih Defterim

Sevgili Üniversite Adayları,

Eğitim öğretim hayatınızın belki de en önemli aşamasında bulunuyorsunuz. Elbette insan hayatının her aşaması ve dönemi önemlidir. İyi bir üniversite ve iyi bir bölüm kazanmak ve hayalinizdeki mesleğe kavuşma açısından bakarsak bu dönemin önemi ortaya çıkacaktır. Hayallerinizi gerçekleştirmek için de planlı , programlı olarak doğru kaynaklardan çalışmalısınız. Dokuzuncu sınıftan itibaren başlayan bu süreçte “Tarih” dersinin de kendine özgü yeri ve önemi vardır.

Konuların genişliğine göre soru sayısının az olması bu önemin en farklı boyutudur. Şüphesiz dersi dikkatle takip eden ve konuları vaktinde öğrenenler için çok sorun olmayacaktır.

Tarih dersinin içeriği, müfredatı, metodolojisi ve ders işleme usulü okullarda çok değişti. Yeni tasnif tarzı, yeni ünite başlıkları ve yeni konu başlıkları oluşturuldu.

İşte elinizdeki bu çalışma, yirmi yıllık kurs ve dershane öğretmenliği tecrübesiyle, MEB müfredatına uygun ve TYT de çıkacak beş, AYT de çıkacak on-on bir soruya yönelik hazırlandı. Sayısal alandan sınava girecek öğrenciler için TYT de çıkan beş tarih sorusunun beş fizik ve matematik sorusuyla eş değer puanda olduğunu belirtmek isterim. Eşit ağırlık ve sözel alandan sınava girecekler için ise AYT tarih sorularının belirleyiciliği kaçınılmaz gerçektir.

Ayrıca; MSÜ ve Polis Meslek Yüksek Okulu gibi önemli kurum sınavlarında

ve ÖSYM nin yaptığı tüm sınavlarda “Tarih” soruları önemli bir yere sahiptir. KPSS de dahil..! O nedenle; doğru, güncel ve uzman kişiler tarafından hazırlanan kaynaklardan ve dökümanlardan çalışmalısınız.

Faydalı olmasını diliyorum.

Ankara - 2021

Mükremin Karaca

Tarih Öğretmeni
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.