WhatsApp Destek
Müşteri Destek Hattı : 0850 532 9653
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Pelikan Yayınları TYT Kimya Defterim

Ürün Kodu : 9786257184397
Sayfa Sayısı : 120
Ebat : 16x24
65,00 TL
45,50 TL
%30 İndirim
Daha Fazla TYT Kimya Konu
25.04.2024 tarihine kadar kargoda
Bu ürün şimdiye kadar 16 ziyaretçimiz tarafından satın alınmıştır
​Pelikan Yayınları TYT Kimya Defterim

Sevgili Öğrenciler,

Elinizdeki kitap 1739 sayılı Millî Eğitim Temel Kanunu’nun 2. maddesinde ifade edilen Türk Millî Eğitiminin Genel Amaçları ve İlkeleri esas alınarak, Kimya Dersi Öğretim Programına uygun biçimde hazırlanmıştır.

Bu kitap sizlerin kimya biliminin temel kavramları, ilkeleri, modelleri, teorileri ve yasaları hakkında bilgi sahibi olmanızı, kimya biliminin ve insanlığın ortak mirası olan bilimsel bilginin gelişim sürecini ve doğasını, bilimsel bilginin etik eğerlere uygun olarak kullanılmasının önemini kavramanızı, dünyada kimya biliminin gelişimine katkı sağlamış bilim insanları ve çalışmaları hakkında bilgi sahibi olmanızı ve bu çalışmaları etkileyen sosyal, kültürel, ekonomik, çevresel koşulları kavramanızı, kimya dersinde edindiğiniz bilgi ve becerileri günlük hayat, sağlık, sanayi ve çevre ile ilgili olayları çıklamada kullanmanızı sağlamak için ve geleceğinizi şekillendirecek ÖSYM sınavlarında kimyadan çıkacak sorularda yapabileceğinizin en iyisini yapmanız amacıyla öğrenci merkezli bir sistem baz alınarak yazılmıştır.

Kitabın içerisindeki notlar ve örnekler, yirmi yıllık kimya öğretmenliğimdeki deneyimlerle oluşturulmuş ve konular, kazanımlar dahilinde süzgeçten geçirilerek hazırlanmıştır. TYT sınavında çıkabilecek bütün sorulara ait bilgiler kitap içeriğinde mevcuttur.

Geleceği için çalışan siz değerli öğrencilerimize çalışmalarınızda başarılar diliyor ve eserimizin yararlı olmasını temenni ediyorum…

Katkılarından dolayı aileme teşekkür ederim.

Mustafa AĞGÜL

Kimya Öğretmeni
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.