WhatsApp Destek
Müşteri Destek Hattı : 0850 532 9653
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Plandan Uygulamaya Öğretim

Ürün Kodu : 9786051570952
Sayfa Sayısı : 278
Ebat : 16x24
37,00 TL
20,35 TL
%45 İndirim
Daha Fazla Yargı Yayınları
Daha Fazla Eğitim
30.05.2024 tarihine kadar kargoda
Bu ürün şimdiye kadar 27 ziyaretçimiz tarafından satın alınmıştır
Plandan Uygulamaya Öğretim

YAZAR: Mürüvvet Bilen
Sayfa Sayısı : 278
ISBN : 9786051570952
Ebat : 16x24

Öğrenme, öğretimin katkısıyla, desteği ile gerçekleşir. Bu ikisi, birbirinin varlığıyla var olan, eğitimin vazgeçilmez iki unsurudur. Bu nedenle, nerede birine bir şey öğretmek istenirse orada öğretimi sağlayıcı bazı etkinliklere başvurulur. Eğitim durumlarının kapsamı içinde düşündüğümüz bu öğretim etkinlikleri, öğrencinin öğrenmesini sağlamak ya da kolaylaştırmak a-macıyla işe koşulan etkinliklerdir. Bu etkinliklerin başka bir deyişle yöntemin işe koşulabilmesi için sırayla, eğitim hedeflerinin belirlenmesi, davranışsal tanımlarının yapılması ve davranışları kazandırıcı eğitim durumlarının düzenlenmesi gerekmektedir.

Öğretmenin, eğitimsel yaşantıları plânlarken, bunları öğrencilerine nasıl ulaştıracağını da belirlemesinin gerektiği düşünülürse, başarıya ulaşmak için, öğretim yolu olarak ifade edebileceğimiz yöntemin, uygun seçilip düzenlenmesinin ve uygulanmasının önemi daha iyi görülebilir.

Bu noktadan hareketle bu çalışmada, plânlamadan uygulamaya ve değerlendirmeye doğru ilerleyen öğretimi gerçekleştirmek için gerekli aşamalar ele alınmaya çalışılmıştır. Yeni eğitim programında yer alan İhtiyaç Analizi, Drama, içerik Seçimi ve Düzenleme, Eğitimde Ölçme- Değerlendirme ve not verme konuları kitabın 6. genişletilmiş baskısına eklenmiştir.

Ayrıca, etkili öğretim için gerekli etkinliklere ilişkin bir araştırma yapılmıştır. Söz konusu araştırmada, öğrencilerin Öğrenmesini sağlayan ya da ko-lavlaştıran öğretim etkinliklerini öğretmenlerin ne kadarının ve bu etkinliklerin öğrencinin öğrenmesini ne ölçüde kolaylaştırdığı araştırılmıştır. Ayrıca, öğrencinin bir konuyu kendi kendine öğrenmek durumunda kaldığında başvurduğu yolların onun bireysel olarak öğrenme yolunu göstereceği varsayımından hareketle ve elde edilen bilgileri düzenlenecek eğitim durumunda kullanmak amacıyla, öğrencilerin başvurdukları öğrenme yolları belirlenmeye çalışılmıştır.

Kitabın hazırlamşı sırasında yardım ve desteğini esirgemeyen Sayın Prof. Dr. Nurettin FİDAN`a, Prof. Dr. Nuray SENEMOĞLU` na, Yrd. Doç. Dr. Mukaddes ERDEM`e, Dr. Tülay ÜSTÜNDAĞ ve Mehmet KARA` ya teşekkürlerimi sunarım.

Kitabın kapağını ve dizgisini büyük bir titizlik ve zevkle yapan Güzel Sanatlar Fakültesi, Yrd. Doç. Dr. Sayım Serap YASA` ya teşekkürü borç bilirim.

Öğretmenliği meslek edinen herkese yardımcı olması umuduyla...

Saygılar, Sunarım.

Prof. Dr. Mürüvvet BİLEN

Basım Tarihi
Baskı Sayısı
Sayfa Sayısı 278
Kitap Ebatı 16x24
Cilt / Kağıt
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.