WhatsApp Destek
Müşteri Destek Hattı : 0850 532 9653
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Riko Oskar ve Derin Gölgeler Tudem Yayınları

Ürün Kodu : 9786052851685
Sayfa Sayısı : 216
Ebat : 13x19
249,00 TL
224,10 TL
%10 İndirim
Daha Fazla Tudem Yayınları
Daha Fazla Çocuk Kitapları
18.04.2024 tarihine kadar kargoda
​Riko, Oskar ve Derin Gölgeler Tudem Yayınları

Derin Gölgelerin İzini Sürerken…

Alman çocuk ve gençlik edebiyatının usta kalemi Andreas Steinhöfel’den 2009 Alman Gençlik Edebiyatı Ödüllü çağdaş bir başyapıt: Riko, Oskar ve Derin Gölgeler.

Riko 11 yaşında, annesiyle birlikte yaşayan “derin” yetenekli ve bu nedenle yaşıtlarından biraz farklı bir çocuk. Zamanın büyük çoğunluğunu teşvik merkezinde ve oturdukları apartmandaki komşularının evlerinde geçiriyor. En sevdiği eğlenme aktivitelerinden biri, “Kır Saçlı Yabanarıları” adlı emekliler kulübünde annesiyle bingo oynamak. Çünkü kendi zihni ile bingo topları arasında çok önemli bir yakınlık kuruyor Riko. Çoğu insan için “basit” olan eylemler onun için zor. Çok heyecanlandığında ya da kızdığında zihninin bir bingo silindiri gibi çalıştığını söylüyor. Buna karşın küçük Riko, usta bir hikâye anlatıcısı ve iyi bir dedektif.

Her şey Oskar’ın bir makarna tanesini yolda bulmasıyla başlıyor. Aslında Riko’nun tek istediği şey, öğretmeninin verdiği ödevi hakkıyla yaparak bir günlük tutmak ve karşılığında sürpriz ödülü almak. Ama işler bir anda karışıyor. Çünkü o sıralarda Berlin banliyölerinde tuhaf şeyler yaşanmakta; dünyanın en ucuzcu fidyecisi olarak ün salan bir çocuk rehinecisinin eylemleri, şehri kasıp kavurmaktadır. Tam da böyle bir zamanda Riko ile üstün yetenekli bir çocuk olan Oskar’ın yolları kesişiyor. Oskar da Riko gibi yalnız bir çocuk. Üstelik aşırı kaygılı olduğu için sürekli bir kaskla dolaşıyor.

Roman, birbirinden çok farklı olan ve farklı korkulara sahip bu iki çocuğun dostluklarını ve korkularını yenmek için birbirlerinden pek çok şey öğrenmelerini, sürükleyici bir dedektiflik hikâyesi çerçevesinde ele alıyor. Oskar, aşırı kaygılarından kurtulmayı, Riko da korkulu rüyası olan “derin gölgeler”le başa çıkmayı öğreniyor.

Riko ve Oskar üçlemesinin ilki olan Derin Gölgeler, sürükleyici hikâyesi, sürprizlerle dolu kurgusu ve içten anlatımıyla her yaştan okurun kendisinden bir şeyler bulacağı usta işi bir roman.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.