WhatsApp Destek

​Savaş Yayınları Ceza Muhakemesinde Duruşma

Savaş Yayınevi
(0 Yorum)
115,00 TL
109,25 TL
%5
ISBN 9789756331675
YAZAR Hakan Karakehya
SAYFA SAYISI 268
EBAT 16x24
KARGOYA VERİLİŞ SÜRESİ
:
En geç 1 - 3 iş günü içinde seçilen kargo firmasına teslim edilecektir.
Ürün Özellikleri
Savaş Yayınları Ceza Muhakemesinde Duruşma

YAZAR: Hakan Karakehya

SAYFA SAYISI: 268
EBAT: 16×24

ÖNSÖZ

Bu çalisma, Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Hukuku Doktora Programi kapsaminda hazirlamis oldugum, tez danis-manim Prof. Dr. Metin Feyzioglu, Prof. Dr. Özcan Uçkan, Prof. Dr. Erdal Onar, Prof. Dr. Turan Yildirim ve Doç. Dr. Ayse Tülin Yürük’ten olusan jüri tarafindan, 21.10.2007 tarihinde basarili bulunan “Avrupa Insan Hak-lari Sözlesmesinin 6. Maddesi (Adil Yargilanma Hakki) Baglaminda Ceza Muhakemesinde Durusma” baslikli tezime dayanmaktadir. Savunma jürisindeki öneriler dogrultusunda tez metni yeniden ele alinmis ve bazi küçük degisiklikler yapilmistir.
Akademik hayati küçük adimlarla yürüdügüm uzun bir yolculuk, doktora asamasini da bu yolculugun en önemli bölümlerinden birisi ola-rak görmekteyim. Bu baglamda böyle önemli bir bölümü tamamlamisken gerek bilimsel anlamda gerekse kisilik anlaminda beni ben yapan insan-lara tesekkür etmeyi bir borç biliyorum.
Öncelikle tez danismanim Prof. Dr. Metin Feyzioglu’na sonsuz sük-ranlarimi sunmak isterim. Doktora tezimi onun danismanliginda yazma imkanina sahip olmak, akademik hayatta yakaladigim en önemli firsat-lardan birisiydi. Bunu geçmise bakinca çok daha iyi anliyorum. Almanlar doktora tez danismanlarini tez babasi (doktorvater) olarak nitelendirir-ler. Sayin hocam da gerçekten bu tezin babasi olmus, konunun belirlen-mesinden basliklarin olusturulmasina, tezin yazimindan düzeltilmesine kadar her asamada bir deniz feneri gibi yolumu bulmami saglamistir. Ayrica birlikte çalismamiz sirasinda, gerek bilimsel üsluba gerekse aka-demik nezakete iliskin gözlemlediklerim ve ögrendiklerim de kendisi sayesinde elde ettigim diger kazanimlar olmustur.
Degerli hocam Prof. Dr. Özcan Uçkan, beni bugünlere tasiyan insan-larin basinda gelmektedir. Nitekim ceza hukuku derslerini ilk ondan aldim, ceza hukukunu ondan dinlerken sevdim, akademik hayata onun yardimlari ile basladim. Yillarca maddi ceza hukukuna iliskin asistanli-gini yaparken her zaman biliyordum ki arkamda beni destekleyen bir hocam var. Asistanliktan geçmis olan hemen herkesin takdir edecegi üzere, arkasinda onu destekleyen bir hocasinin oldugunu bilmek, gerek özgüven gerekse bilimsel performans olarak asistanin verimliligini önemli ölçüde arttirmaktadir. Bu baglamda hocama en içten tesekkürle-rimi sunmak isterim.
Kendisiyle yüksek lisans tezim sirasinda danismanim olarak çalisma olanagi buldugum, lisansüstü egitimimin ders asamalarinda özellikle maddi ceza hukuku mantigi ve Italyan doktrinine iliskin çok önemli bil-giler edindigim degerli hocam Prof. Dr. Nevzat Toroslu’ya da sükranla-rimi sunarim.
Parlamento hukukundan anayasa yargisina, hükümet sistemlerin-den anayasa hukukunun güncel sorunlarina kadar, kendisinden birçok ders aldigim ve iyi bir ceza hukukçusunun en iyi bilmesi gereken diger hukuk dallarinin basinda gelen anayasa hukukunun ilkelerini ögrendi-gim sayin hocam Prof Dr. Erdal Onar’a da tesekkürü borç bilirim.
Sadece benim degil fakültedeki hemen her asistanin akademik iler-lemesine iliskin sorunlariyla ilgilenen, bizlerin tez danismanlarimizla olan baglantilarimizi kurmamizi saglayan, bu baglamda da fakültedeki hemen her asistanin bir anlamda akademik anneligini yapan degerli hocam Doç. Dr. Ayse Tülin Yürük’e en içten tesekkürlerimi sunarim.
Ögretim üyesi sikintisi yasadigimiz bir dönemde fakültemize yillarca büyük özveriyle gelip ders veren ve bu süre zarfinda hemen bütün ders-lerine asistani olarak girdigim, üç-dört yil boyunca ne anlatiyor, nasil anlatiyor diye takip ettigim ve bir süre sonra da kendimi ders anlatirken onun gibi davranir, onun örneklerini kullanir, kisaca onu taklit eder bir halde buldugum, ceza muhakemesi dersinin mantigini ögrendigim sayin hocam Doç Dr. Hamide Zafer’e sonsuz tesekkürlerimi sunarim. Onun sayesinde önceden sadece usulden ibaret diye düsündügüm muhakeme hukukunun da maddi bir içerigi ve kendine ait bir mantik silsilesi oldu-gunu kavradim.
Ayrica tüm yogunluna ragmen tez jürime katilan, önemli elestiri ve düzeltmeleriyle tezime büyük yardimlari olan sayin hocam Prof. Dr. Tu-ran Yildirim’a da çok tesekkür ederim.
Fakültedeki sevgili ceza hukuku arastirma görevlisi arkadaslarim Ozan E. Taskin ve Nazmiye Özenbas Boydag. “Iyi ki varsiniz ve iyi ki ayni kürsüdeyiz…
Ödeme Seçenekleri
Yorumlar
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.