WhatsApp Destek
Müşteri Destek Hattı : 0850 532 9653
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Seçkin Yayıncılık Avrupa Birliği Üzerine Yazılar

Ürün Kodu : 9789750245879
Sayfa Sayısı : 380
Ebat : 16x24
225,00 TL
Daha Fazla Genel Konular
Bu kitabın amacı; Avrupa Birliği gündemi yanında Türkiye - Avrupa Birliği ilişkilerinde önem taşıyan ekonomik konuların daha iyi anlaşılmasına katkı yapmaktır.

Türkiye'de Avrupa Birliği'ne ilişkin gelişmelerin fazla tartışılmadığı bu dönemde, iki tarafın gündemindeki önemli konular mümkün olduğunca seçilerek, ağırlıklı olarak ekonomik boyutuyla incelenmiştir. Avrupa Birliği kapsamında 2020 Stratejisi çerçevesinde üye ülkelerin performansları, büyüme sorunu, tarım reformları, sanayideki arayışlar, dijital dönüşüm, küresel krizin etkilediği sermaye piyasalarının bütünleşmesi ve Avrupa Birliğinde'ki en güncel konu olan Brexit'in etkileri incelenmiştir.

Türkiye AB ilişkileri kapsamında ise iktisatçı gözüyle insan hakları ve özgürlükler, haksız rekabetin önlenmesine yönelik ticaret politikası önlemlerinin taraflarca kullanılışı, Türkiye'yi etkileme potansiyeli yüksek olan AB'nin yeni nesil ticaret anlaşmaları, Türkiye'nin tarım sektöründeki rekabet gücü ve gümrük birliğine girerken büyük ümit bağlanan uluslararası doğrudan yatırımlar konusu ele alınmıştır.

Konu Başlıkları

Avrupa 2020 Stratejisi
Büyüme Sorunu
Ortak Tarım Politikası
Sanayide Rönesans Arayışları
Dijital Dönüşüm
Sermaye Piyasalarının Entegrasyonu
Brexit
İnsan Hakları ve Özgürlükler
Ticaret Politikası Önlemleri
Yeni Nesil Serbest Ticaret Anlaşmaları
Türkiye'nin Tarımda Rekabet Gücü
Uluslararası Doğrudan Yatırımlar
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.