WhatsApp Destek
Müşteri Destek Hattı : 0850 532 9653
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Seçkin Yayıncılık Basılı, Görsel, İşitsel ve Sosyal MedyadaDüzeltme ve Cevap Pozitif Hukuk Dizisi

Ürün Kodu : 9789750269943
Sayfa Sayısı : 336
Ebat : 15x21
415,00 TL
373,50 TL
%10 İndirim
Daha Fazla Genel Konular
1. Haber veya yayınlara konu edilen kişi-kurumlar yönünden bir hak olarak yasal başvuru yolları ele alınmıştır.

2. Haber veya yayını gerçekleştiren gazete, televizyon, internet sosyal medya ilgilileri yönünden düşünce ve basın özgürlüğü olarak savunma argümanları gösterilmiştir.

Ayrıca,

1. Yayın türüne göre ayrıntılı açıklamaların yanında tablolarla özet yapılmıştır. Yargıtay kararları ışığında ve mevzuatı karşılayacak şekilde uygulamada karşılaşılabilen belge örnekleri geliştirilmiştir.

Dizi Hakkında:

İnsan olan her yerde az veya çok bir çekişme, çekişme olan her yerde ise kurallara bağlanmış bir düzen, yani hukuk vardır. Hukuksal sorunların türü ve sayısı; değişen dünya düzeni, küresel nüfus artışı, bilim ve teknolojinin ilerlemesi gibi nedenlerle hızla artmaktadır. Artan iş yükü ve karşılaşılan problemlerin çeşitliliği, birçok işi aynı zaman dilimine sığdırmak zorunda olan hukukçular için zaman yönetiminin değerini daha çok arttırmaktadır.

"Pozitif Hukuk Dizisi", uygulamada aktif olarak görev yapan kişilerin (hâkim, avukat, bilirkişi, konkordato komiseri, icra müdürü) karşılaşacakları hukuksal problemlerin çözümü için gerekli bilgileri içeren; açıklamalar, uyarılar, seçme içtihatlar ve uygulama örneklerinden oluşan bir el kitabı dizisidir. Bu dizinin amacı, hukuk uygulayıcılarının gereksiz ayrıntılara boğulmadan bilgiye en kısa sürede ulaşabilmesini sağlamaktır.

Konu Başlıkları

Tekzip
Erişimin Engellenmesi
İçeriğin Çıkarılması
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.