WhatsApp Destek
Müşteri Destek Hattı : 0850 532 9653
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Seçkin Yayıncılık Beton ve Beton Teknolojisi Deneyler İlaveli Çeşitleri- Özellikleri-Deneyler

Ürün Kodu : 9789750261930
Sayfa Sayısı : 400
Ebat : 16x24
305,00 TL
Uzun yıllar Gazi Üniversitesi Teknoloji Fakültesinde "Beton ve Beton Teknolojisi" konusunda ders veren ve döner sermaye aracılığı ile birçok beton kalite kontrol raporu hazırlayan ve bilirkişilik yapan yazar, gözden geçirilmiş ve genişletilmiş 6. baskını yapan kitapta, Beton teknolojisindeki son gelişmeleri, deneysel çalışmalarda elde edilen bilgileri, betonda meydana gelen yüzey kusurlarını ve beton bileşenleri konusundaki bilgi ve tecrübelerini bu kitapla okuyuculara aktarmaya çalışılmıştır.

Son yıllardaki inşaat sektöründeki hızlı gelişmelerden dolayı yapı ile ilgili malzemelerde de hızlı bir değişim ve gelişim söz konusudur, inşaat işlerinde en çok kullanılan malzeme olan "beton" da en çok gelişen malzemelerin başında gelmektedir. Betonda dayanım özelliği kadar, estetik, ekonomiklik, geçirgenlik, elastiklik ve yüksek performans gibi nitelikler de aranmaya başlanmıştır. Bu amaçlar doğrultusunda betonunu üretimi endüstrileşmekte ve daha ekonomik hale gelmesine uğraş verilmektedir.

Kitap, ilgili bölümlerin öğrencilerine hitap etmesinin yanında, inşaat sektörünün her kademesinde görev alan teknik elemanlara ve konuyla ilgilenenlere de uygulanmış deneyler eşliğinde açıklayıcı bilgiler vermektedir.

Konu Başlıkları

Beton Çeşitleri
Beton Bileşim Elemanları
Betondan Beklenilen Özellikler
Beton Özelliklerine Etki Eden Faktörler
Görünür Betonlardaki Kusur ve Bozulmalar
Beton Üretimi
Beton Tasarımı ve Karışım Hesabı (TSEN 206–2013+A1– ve TS 13515–2019)
Beton Hazırlanma Parametreleri
Beton Karışımı Tasarım Kriterleri
Beton Karışım Hesabı (TS 802
2016)
Örnek Karışım Hesapları
Deneyleri (Çimento, Agrega, Taze ve Sertleşmiş Beton Deneyleri)
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.