WhatsApp Destek
Müşteri Destek Hattı : 0850 532 9653
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Seçkin Yayıncılık Ekonomi, Finans ve İşletme İçin MATLAB Uygulamaları ve Etki Analizleri Teori - Niceliksel Çözümleme - Simülasyon Analizleri

Ürün Kodu : 9789750246401
Sayfa Sayısı : 312
Ebat : 16x24
216,00 TL
Daha Fazla Genel Konular
Gördüğü yoğun ilgi sonucu kısa sürede 2. Baskısını yapan kitap; Ekonomi, Finans ve İşletme alanlarında MATLAB programını kullanarak niceliksel analiz yapmak isteyenler için birçok uygulamayı içermektedir.

Bu alanlardaki niceliksel analizler temel seviyeden başlayarak öğrencilerin ve tüm araştırmacıların kolayca anlayacağı şekilde bol çözümlü örneklerle hazırlanmış ve ileri düzey konularda temel noktalar anlatılarak çözümlü örnekler sunulmuştur. Ayrıca, konuların teorik kısmı ile ilgilenenlere de temel seviyede bilgi verilmektedir.

Kitapta, MATLAB programı ile beraber sosyal bilimlerde yaygın olarak etki analizi için kullanılan ve MATLAB ile birlikte çalışan DYNARE programının da açıklaması ve örnek uygulamaları yer almaktadır. Her bölümün sonunda çözümlü araştırma problemleri yer almaktadır.

Kitap, ders kitabı olarak hazırlanmış olmasına karşın, konuyla ilgili kendini geliştirmek isteyenlere de kaynak olacaktır.

Konu Başlıkları

Vektörler ve Matrisler
Verilerin İstatistiksel Analizi, Grafik ve Tablo Oluşturma
Döngü ve Algoritma Yazımı
Denklem Sistemlerinin Çözümü
Türev ve İntegral Uygulamaları
Optimizasyon
Fark ve Diferansiyel Denklem Çözümleri
Simülasyon Analizleri ve Monte Carlo Simülasyonu
Hesaplanabilir Genel Denge Modelleri
Dinamik Programlama
Optimal Kontrol Yöntemi
Dinamik Stokastik Genel Denge Model Çözümleri
Yapay Sinir Ağları ile Öngörü
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.