WhatsApp Destek
Müşteri Destek Hattı : 0850 532 9653
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Seçkin Yayıncılık Elektrik Enerji Santralleri ve Elektrik Enerjisi İletimi ve Dağıtımı Elektrik Enerjisi Üretim Santralleri - Elektrik Enerjisi İletimi, Dağıtımı, Kumanda ve Koruma Elemanları - Elektrik Şebeke Hesapları

Ürün Kodu : 9789750259050
Sayfa Sayısı : 455
Ebat : 16x24
190,00 TL
İlk beş baskının kısa sürede tükenmesi üzerine, güncellenmiş 6. baskısı yapılan kitapta, konular iki ana bölümde işlenmiştir.

Kitabın ilk bölümünde elektrik enerjisinin üretimi ile ilgili, fosil kaynaklı enerji santralleri ve yenilenebilir kaynaklı enerji santralleri açıklanmıştır. Ayrıca, günümüzde üretilen elektriğin maliyetinin düşük ve temiz enerji sınıfında olması da önemlidir. Bu yüzden, kitapta enerji ekonomisi analizine de yer verilmiştir.

İkinci bölümde ise elektrik enerjisinin iletimi ve dağıtımı işlenmiştir. Elektrik enerjisi üretildikten sonra, güvenli ve sürekli olarak tüketim merkezlerine iletilmesi ve dağıtılması konuları açıklanmıştır. Anlatılan konulara ilave olarak, enerji nakil hatları için hat hesapları örnekli olarak anlatılarak konunun daha iyi anlaşılması amaçlanmıştır.

Kitap, İKMEP müfredat programına göre MYO'lar da okutulmakta olan "Elektrik Enerjisi Santralleri", " Elektrik Enerjisi İletimi ve Dağıtımı" ve "Elektrik Sistemlerinde Enerji Yönetimi" dersine uygun olarak hazırlanmıştır. Kitabı, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Enerji Sistemleri Mühendisliği bölümü öğrencileri ilgili derslerinde kullanabilir, konu hakkında kendini geliştirmek isteyenlerde yararlanabilirler.

Konu Başlıkları

Enerji Ekonomisi
Fosil Yakıtlı Elektrik Enerjisi Üretim Santralleri
Yenilebilinir Enerji Kaynaklı Elektrik Enerjisi Üretim Santralleri
Elektrik Enerjisi İletimi ve Dağıtımı
Kumanda ve Koruma Elemanları
Şebeke Çeşitleri
Akıllı Şebeke Sistemleri
Havai Enerji Hatları
Direkler
Orta Gerilim ve Yüksek Gerilim Tesis Projeleri
Elektrik Şebeke Hesapları
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.