WhatsApp Destek
Müşteri Destek Hattı : 0850 532 9653
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Seçkin Yayıncılık Gemi İnşa Mühendisliğine Giriş:Gemi Formunun Hidrostatiği ve Stabilitesi

Ürün Kodu : 9789750265914
Sayfa Sayısı : 368
Ebat : 16x24
154,00 TL
Gördüğü yoğun ilgi üzerine kısa sürede güncellenmiş 3. Baskısını yapan kitap, daha önce Deniz Harp Okulu ve Pirireis Üniversitesi'nde, şimdi ise Bursa Teknik Üniversitesi Denizcilik Fakültesi Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği bölümünde Gemi İnşa dersleri veren yazarın, ders notlarından, ders anlatımı esnasında öğrencilerinden gelen sorulardan ve mesleki deneyimlerinden sağladığı birikimlerle yazılmıştır. Bu kitapta; Gemi İnşa eğitimi veren tüm kurumlarda gemi inşasının temel yapı taşlarını oluşturan mühendislik alanlarındaki konular detaylı ve anlaşılır bir şekilde anlatılmış, gemi inşası teorik ve pratik yönleri ile incelenerek okuyucunun konuyu anlamasını kolaylaştıran gerçek hayatta karşılaşılan birçok örnek ve problem okuyucu ile paylaşılmıştır.

Kitapta her bir bölüm alt başlıklarıyla beraber detaylı olarak anlatılmış ve bölüm sonlarında tüm konulara ilişkin çok sayıda çözümlü örnek ayrıntılı olarak sunulmuştur. Kitapta anlatılan konuların daha iyi anlaşılması için 179 şekil ve 36 kaynak verilmiş, ayrıca 55'i çözümlü 99 tane uygulamaya yönelik probleme de yer verilmiş, her konuya ilişkin verilen formüllerin uygulamasının olmasına da dikkat edilmiştir.

Eser üniversitelerdeki ilgili derslere yönelik olarak hazırlanmış olmasının yanı sıra gemi inşa sektöründe çalışan tüm mühendislere de hitap etmekte olup, ‘Havuzlama' ile ‘Denize İndirme' bölümleriyle literatürdeki büyük bir boşluğu doldurarak, Gemi İnşa Mühendisleri için bir başucu kitabı olacak niteliktedir.

Konu Başlıkları

Gemilerin Sınıflandırılması
Gemi Ana Boyutları ve Tanımlar
Gemi Form Katsayıları
Sayısal Entegrasyon Yöntemleri ve Gemi İnşa Alanındaki
Uygulamaları
Hidrostatik Eğriler
Enine Stabilite
Boyuna Stabilite
Havuzlama
Denize İndirme
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.