WhatsApp Destek
Müşteri Destek Hattı : 0850 532 9653
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Seçkin Yayıncılık Girişimciler İçin İnşaat ve Müteahhitlik İnşaata Başlangıç - İnşaat Aşamaları - İhale Müteahhitlik ve Yöntemleri - Bina Maliyet Hesabı Proje - Şantiye Yönetimi

Ürün Kodu : 9789750267673
Sayfa Sayısı : 304
Ebat : 16x24
102,00 TL
Gördüğü yoğun ilgi sonucunda, kısa sürede dördüncü baskısı yapılan bu kitap, müteahhitlik mesleği ile ilk kez tanışacak olanlar, müteahhitlik mesleğine ilgi duyanlar ve hali hazırda müteahhitlik yapanlara yönelik bir çalışmadır.

Çalışmada okuyucunun müteahhitlik mesleğine sıfırdan başlayacağı esas alınarak; müteahhitliğin tanımı, mesleğe giriş koşulları, müteahhitlik yöntemleri, yönetim ve organizasyon gibi bilgilere yer verilerek başlanmıştır. İlerleyen bölümlerde inşaat öncesi aşamalar, imar ve ruhsat, inşaat yapım aşamaları, bina maliyet hesaplamaları, metraj hesapları, ihale ve hakedişler, işin pazarlaması, satılması, müşteri hizmetleri, vergilendirilmesi, tapu işlemleri ve son olarak proje ve şantiye yönetimi gibi konular işlenmiştir.

Kitapta teorik bilgilerden yola çıkılarak pratik inşaat uygulamaları ayrıntılı olarak incelenmektedir. Ancak konular, herkesin faydalanabileceği şekilde sade ve anlaşılır bir dille, örnek olaylarla desteklenerek hazırlanmıştır. Müteahhitlik mesleğinin ana işi olan inşaat yapımı ve yönetimi bu çalışmanın ana konusunu oluşturmaktadır.

Konu Başlıkları

Müteahhit ve Girişimcilik
Müteahhitlik Sektörü Genel Görünüm
Müteahhit Olma Şartları ve Yöntemleri
Müteahhit Firmalarda Yönetim ve Organizasyon
Proje ve Şantiye Yönetimi
İnşaat Sözleşmeleri
İnşaat Aşamaları
İnşaat Ruhsatı için Gerekli Resmi Aşamalar
İnşaat Alanı Hesaplama Yöntemleri
Bina Maliyet Hesaplama Yöntemleri
Metraj Hesaplama Yöntemleri
İhale İşleri, Hakediş ve Kabuller
Satış Yöntemleri ve Tapu İşlemleri
İnşaat İşlerinde Vergilendirme
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.