Seçkin Yayıncılık Harflerden SeslereFransızcada Söyleyiş Yöntemleri, Sesbilgisi Sesbirimler - Söyleyiş - Vurgulama - Tonlama - Seslem

Seçkin Yayıncılık
(0 Yorum)
27,50 TL
ISBN 9789750226625
YAZAR İlhami Sığırcı
SAYFA SAYISI 279
EBAT 13x19
Ürün Özellikleri
Uzun süre, yurt dışında yürüttüğü çalışmalarını Türkiye’de devam ettiren ve yıllardan beri çeşitli üniversitelerde “phonétique - sesbiligisi” ve “phonologie - sesbilim” dersleri veren, Fransızcanın nasıl söylenmesi gerektiğiyle ilgili ayrıntılı çalışmalar yapan yazarın kaleme aldığı kitap, gözden geçirilmiş ve genişletilmiş 3. baskısını yapmıştır. Kitabın ilk iki baskısının ardından gerek akademisyenlerden ve öğrencilerden gerekse kitabı kullanan okuyuculardan gelen istek ve öneriler de dikkate alınarak, kitabın daha kullanıcı dostu olması sağlanmıştır.

Bu çalışma ile Fransızcada harflerin nasıl telaffuz edileceği, özellikle de hangi harflerin hangi sesleri verdiği açıklanan 800’den fazla örnekle öğrenilebilir, eğer söyleyiş yanlışlarınız varsa bunları düzeltme yöntemlerini öğrenebilirsiniz. Bunun dışında, seslemi, seslemlere ayırmayı, cümlede vurgulamayı, vurgulama çeşitlerini, tonlamanın nasıl yapıldığını da öğrenebilirsiniz. Kısacası bu kitap, Fransızca kelimelerin söyleyişinde güçlük çekenlere ve söyleyişi öğrenmek isteyenlere rehber bir kitap olacaktır.

Kitap, Fransızca eğitim gören öğrencilere / eğitim veren eğitmenlere olduğu kadar, Fransızca dil sınavlarına hazırlananlara ve kendini geliştirmek isteyenlere de hitap etmektedir.

Konu Başlıkları

Sözlü İletişim ve Sesbilimleri
Seslerin Çıkarılışı ve Algılanışı
Ünlüler ve Ünsüzler
Ağız Ünlülerini Hangi Harfler Verir?
Açık ve Kapalı “e” Sesleri Nasıl Söylenir?
Geniz Ünlülerini Hangi Harfler Verir?
Vurgu Nedir?
Cümlede Vurgu Nasıl Kullanılır?
Berkitme Vurgusu
Tonlama ve Konuşmadaki İşlevleri
Fransızcada Kaç Tonlama Vardır? İşlevleri
Ulama Nasıl Yapılır? Ulama Ünsüzleri
Ulama Yapılması Gereken Durumlar
Söyleyiş Yanlışlarını Düzeltme Yöntemi
Ödeme Seçenekleri
Yorumlar
Kategoride Çok Satılan Ürünler
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.