WhatsApp Destek
Müşteri Destek Hattı : 0850 532 9653
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Seçkin Yayıncılık İktisadi ve İdari Bilimler İçinİstatistik MİNİTAB 17 ve SPSS 22 Çözümlü Örneklerle Desteklenmiştir

Ürün Kodu : 9789750243578
Sayfa Sayısı : 376
Ebat : 16x24
246,50 TL
Gördüğü yoğun ilgi sonucu gözden geçirilmiş ve genişletilmiş 3. baskısını yapan kitap, İİBF'lerdeki "İstatistik I - II", "Temel İstatistik" ve "İstatistiğe Giriş" derslerinin müfredatına uygun olarak hazırlanmıştır. Kitap, uzun yıllar bu konuda ders veren yazarın verdiği derslerinin notlarından, ders anlatımı esnasında öğrencilerinden gelen sorulardan ve mesleki tecrübelerinden oluşmaktadır. Ayrıca akademisyenlerden gelen istek üzerine kitabın yeni baskısına "parametrik olmayan hipotez testleri" ve "endeksler" konuları da eklenmiştir.

Kitapta, konuların daha iyi anlaşılabilmesi için konu anlatımının hemen arkasın-dan örnek çözümlere yer verilmiş, ayrıca her ünitenin sonuna üniteyle ilgili soru ve çözümlere de yer verilerek hem konuların hem de ünitenin daha iyi anlaşılması amaçlanmıştır. Eserde, çözümüyle birlikte verilen 200'den fazla örnek ve sorular, İktisadi ve İdari Bilimler öğrencilerine yönelik olması için iktisat, işletme ve idari sahalardan seçilmiştir. Ayrıca bu kitapla, elle çözümü yapılan bir çok örneğin SPSS 22 ve MINITAB 17 istatistik paket programlarında da çözümü yapılarak hem temel istatistik dersi alan öğrencilerin paket programlarla kolayca nasıl çözüm yapacağını göstermek, hem de paket programlar dersi alan öğrencilerin yaptıkları çözümlerin temelini anlamalarını sağlamak amaçlanmıştır.

Eser, lisans düzeyindeki öğrencilere yönelik hazırlandıysa da, istatistik ile ilgile-nen ve bu konuda kendini geliştirmek isteyenlere de hitap etmektedir.

Konu Başlıkları

İstatistikle İlgili Temel Kavramlar
İstatistikî Verilerin Düzenlenmesi ve Grafikle Gösterimi
Yer Ölçüleri
Dağılım Ölçüleri
Momentler, Çarpıklık (Asimetri) ve Basıklık
İhtimaller
Anakütle Dağılımları
Örneklem Teorisi
İstatistikî Tahmin Teorisi Güven Aralığı
İstatistikî Karar Teorisi (Hipotez Testleri)
Ki–Kare (Χ2)Testleri
Varyans Analizi
Regresyon ve Korelasyon Analizi
Parametrik Olmayan Hipotez Testleri
Endeksler
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.