WhatsApp Destek
Müşteri Destek Hattı : 0850 532 9653
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Seçkin Yayıncılık İktisat ve İşletme Uygulamaları içinR ile Veri Analizi İstatistik - Modelleme - Uygulama - Yayınlama

Ürün Kodu : 9789750270024
Sayfa Sayısı : 180
Ebat : 16x24
150,00 TL
Kitap, genişletilmiş 2. Baskısını yapmıştır.

Dünyada her gün ortalama 2.5 milyar GB verinin üretildiği hesaplanmaktadır. Gittikçe artan bu miktar ve çeşitlilikteki verilerin analizi için excel veya spss gibi geleneksel araç ve yöntemler yetersiz kalmaya başlamıştır.

Büyük veri başta olmak üzere her türlü veri analizinin etkin bir şekilde gerçekleştirilebilmesi için Google, Boston Consulting Group, Novartis, McKinsey gibi büyük firmalar tarafından da kullanılan R dili ücretsiz ve açık kaynaklıdır. Herkes Tarafından Kolayca Öğrenilebilir Ve Kullanılabilir.

Bu kitap alternatifleri olan dillere göre çok kolay öğrenilen ve uygulanabilen R dili için bir başlangıç teşkil etmektedir. Kitap, okurun gerek teorik gerekse pratik uygulamaları gerçekleştirebilecek seviyeye gelmesini hedeflemektedir. Başta sosyal bilimler alanında çalışan Akademisyenler olmak üzere tüm araştırmacılar bioenformatik uzmanları, finansal analistler, veri analizi alanında çalışan veya ilgi duyan yazılımcılar ya da alana ilgi duyan lisans ve lisansüstü öğrenciler gibi birçok farklı okur R dili ile kendi istatistiksel ya da ekonometrik uygulamalarını geliştirebilirler.

Geleceğin veri analiz dili olan R öğrenmek için kaleme alınan bu kitap anlaşılabilir ve akıcı bir dile sahiptir. Bu kitap özellikle daha önce programlama deneyimi olmayan okurlar için, R dilinde çok hızlı ve pratik bir başlangıç yapabilmeleri amacıyla yazılmıştır.

Konu Başlıkları

Ufuk Turu: R İle Neler Yapılabilir, Hızlı Bir Başlangıç
R ve RStudio Kurulumu, İlk Adımlar
Veri yapıları, Fonksiyonlar, Döngüler, Matris Operasyonları
R ile Süreçlerin Kodlanması
Standart Sapma, Korelasyon, Kovaryans Gibi İstatistiksel Fonksiyonlar
Excel, SPSS ve CSV Dosyalarından Veri Alma ve İşleme
Akıllı Döngülerle Toplu Veri İşleme
Tarihsel Verileri İşleme
Ekonometrik Uygulamalar ve İstatisiksel Test Uygulamaları
RMarkdown ile Akıllı Raporlama
Veri Analiz Raporlarını Web Sayfası Olarak Yayınlama
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.