WhatsApp Destek
Müşteri Destek Hattı : 0850 532 9653
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Seçkin Yayıncılık İletişime Giriş Kavram - Örnekler - Hikayeler - Uygulamalar

Ürün Kodu : 9789750250453
Sayfa Sayısı : 239
Ebat : 13x19
148,50 TL
Daha Fazla Genel Konular
Kitap, üniversitede "İletişim Bilimi" dersini anlatan, özel sektörde deneyimleri olan yazarın notlarından, gözlemlerinden ve mesleki tecrübelerinden oluşmaktadır.

Kitap teorik bilgilerin örneklerle açıklanmasının yanı sıra hikayeler, kişinin iletişim yeteneğini geliştirmeye yönelik uygulama önerileri ve kişinin kendini tanımasına yardımcı olacak testlerden oluşmaktadır.

Testler: Özgüven, saldırganlık ve güvengenlik düzeyini ölçen testler, kişilik testi, kişinin aşk biçimini belirlemeye yönelik test ve kişinin temsil sistemini belirleyen test sorularından oluşmaktadır. Uygulama çalışmaları ise sesin hacminin ve ses hızının değiştirilmesi, telaffuz hatalarının düzeltilmesi, kişinin kendi kişilik özelliklerinin farkına varması ve kendini sevmesi, kişinin telefon ile etkili iletişim kurması üzerine önerilerinden oluşturulmuştur.

Eser, iletişim alanına giriş tadında hazırlanmıştır. "İletişim, insanın kendisiyle başlar, kendisiyle biter" görüşüne uygun olarak hazırlandığı için lisans ve ön lisans düzeyindeki öğrencilerin yanı sıra kendisiyle ve sosyal çevresiyle iletişiminde romantik ve iş hayatındaki ilişkilerinde daha iyi iletişim kurmak isteyen her bireye hitap etmektedir.

Konu Başlıkları

İletişim Nedir?
İletişim Süreci
İletişim Şekilleri
İletişim Türleri
İletişim Engelleri ve Çatışmaları
İletişimde Başarılı Olmak
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.