WhatsApp Destek
Müşteri Destek Hattı : 0850 532 9653
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Seçkin Yayıncılık İşletmede Sayısal Yöntemler ve WinQSB Uygulamaları Doğrusal Programlama - Simpleks Algoritması - Taşıma ve Atama Problemleri

Ürün Kodu : 9789750244124
Sayfa Sayısı : 535
Ebat : 16x24
340,00 TL
Güncellenmiş 2. Baskısı yapılan bu kitap, Prof. Dr. İsmail Erdem'in uzun meslek yaşamı içinde North Carolina Central University (ABD), Orta Doğu teknik Üniversitesi (ODTÜ), Kara Harp Okulu ve Başkent Üniversitesinde: Operations Research, Yöneylem Araştırması, Sayısal Yöntemler, Yönetim Bilimi, Doğrusal Programlama gibi yaklaşık olarak aynı kapsamlı fakat değişik adlarda okuttuğu derslerin notlarından, derslerini dinleyen öğrencilerinin yönelttiği sorulardan ve mesleki tecrübelerinin sağladığı birikimlerden oluşmuştur.
Kitapta, konular basit ve yalın bir dille anlatılmıştır. Örnek problemler gerçek yaşamda karşılaşılabilecek problemlere uygun senaryolarla hazırlanmış, her problemin matematiksel modelinin nasıl oluşturulacağı ve çözümünün nasıl elde edileceği ayrıntılı bir şekilde verilmiştir. WinQSB uygulamalarında da, anılan paket programın her problem türü için hangi modül altında ve nasıl yürütüleceği ayrıntılı bir şekilde verilmiştir.
Çözümlü ve WinQSB uygulamalı 310 örnek probleme yer verilerek de konuların okuyucu tarafından kolaylıkla anlaşılması ve yorumlanabilir olması hedeflenmiştir.

Konu Başlıkları

Sayısal Yöntemler
Doğrusal Programlama Problemlerinde Özel Haller
Simpleks Algoritması
İkillik (Duality)
Taşıma (TP)
Ara Geçişli Taşıma(AGT) (Transshipment)
Atama Problemleri (AP)
Network Modelleri
PERT
CPM
Karar Analizi
Çok Kriterli Karar Problemleri
Stok Modelleri
Bekleme Hattı Modelleri
Öngörü
İki Karar Değişkenli Doğrusal Programlama Problemleri ve Grafik Yöntemle Çözümleri
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.