Müşteri Destek Hattı : 0850 532 9653
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Seçkin Yayıncılık Kalite Kontrol ve Kalite Güvence Sistemleri Kalite Kavramı - Belgelerin Düzenlenmesi Örnek Kalite El Kitabı - Mesleki Yeterlilik Belgesi

Ürün Kodu : 9789750239441
Sayfa Sayısı : 368
Ebat : 13x19
190,00 TL
Bu eser, lisans ve ön lisans düzeyinde, iktisadi programlar, mühendislik fakülteleri ve meslek yüksekokullarında okutulan "Kalite", "Kalite Kontrol" ve "Kalite Güvence Sistemleri" vb. isimlerde geçen derslere kaynak olacak biçim, içerik ve dizilişte, Bologna sürecinin gerekleri de dikkate alınarak hazırlanmıştır.

Kitap özel sektör ve kamu sektöründeki kuruluşlarda kalite sisteminin kurulması, uygulamaların standardize edilmesi ve kalitenin iyileştirilmesine yardımcı olacak temel bilgileri sunmaktadır. Ayrıca kitapta kalite güvence belgesi almak için temel dokümantasyon eğitimi bilgilerine de yer verilmiştir.

Kitapta bilgiler sade ve açık bir dille anlatılmış, kalite kontrol, sorun çözme yöntemleri, istatistiksel kalite kontrol yöntemleri örneklerle açıklanmış, standart türleri, standart belgeleri, bölgesel, ulusal ve uluslararası standartlar ile standart kuruluşlar hakkında bilgilere yer verilmiştir. Yeni bir konu olan "Meslek Standardı" kitapta ayrı bir bölüm olarak ele alınmış, örnek uygulama olarak, "Mekatronik Sistem Uzmanı"nın meslek standardı verilmiştir. Kalite Güvence Sistemlerinin de değişiklikler ve revizyonlarla birlikte sunulduğu kitapta ayrıca ISO 9000: 2008'e göre hazırlanmış bir Kalite El Kitabı paylaşılmıştır.

Konu Başlıkları

Standardizasyon ve Standardizasyonun Tarihi Gelişimi
Türk Standartları Enstitüsü (TSE) ve Standardizasyon
Kalite Kavramı ve Unsurları
Toplam Kalite Yönetimi (TKY)
Toplam Kalite Kontrol
Kalite Güvencesi ve Kalite Güvence Sistemleri
ISO 9000 Kalite Güvence Sistemleri 2008 Revizyonu
Meslek Standartları Kavramı ve Örnek Meslek Standardı
Mesleki Yeterlilik Belgesi
Kalite El Kitabı İle İlgili Temel Bilgiler
Belgelerin Düzenlenmesi ve Yükümlülükler
Örnek Kalite El Kitabı
Mesleki Yeterlilik Belgesi
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.