WhatsApp Destek
Müşteri Destek Hattı : 0850 532 9653
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Seçkin Yayıncılık Kavramlar ve ÖrneklerleStrateji Oyunları Oyun Teorisi Stratejik Kararlar Almanızda Nasıl Yardımcı Olur

Ürün Kodu : 9789750265525
Sayfa Sayısı : 212
Ebat : 16x24
135,00 TL
Daha Fazla Genel Konular
Önemli kararlar almamızda bize yön gösteren, bilimsel adı "oyun teorisi" olan kuramın en sade ismini "stratejik kararlar bilimi" olarak tanımlamak sanırım yanlış olmaz.

Kitap, ekonomi, sosyoloji, psikoloji, uluslararası ilişkiler gibi geniş bir yelpazede farklı disiplinlerden örnekler ve vaka analizleri ile oyun teorisini zengin bir içerik ve sade bir anlatım ile okuyucuya sunmaktadır. Eserde yaşanmış ilginç olaylara, liderlerin ilham verici hayat hikâyelerine ve bu hikâyelerin arasına sıkıştırılmış yönetim stratejilerine de yer verilmektedir. Sadece başarılı olmuş değil aynı zamanda başarılı olamamış stratejik kararlardan da örnekler ile bahsedilmektedir. Ayrıca başarılı olmuş strateji ustalarının nasıl düşündüklerine, nasıl öğrendiklerine ve fikirlerini nasıl hayata geçirdiklerine de yer verilmekte, oyun teorisinden yararlanarak, kararların nasıl alındığı ve nasıl alınması gerektiği hakkında yararlı ve uygulanabilir çıkarımlar yapılmaktadır.

Kitap; sade, akıcı ve eğlenceli anlatımıyla oyun teorisini temel alan "strateji" alanında yazılmış ilk Türkçe eserlerden biri olma niteliği taşımaktadır.

Konu Başlıkları

Stratejik Kararların Seçiminde Bir İpucu
Stratejiler Dansında Karşılıklı Uyum
Uzlaşı Stratejisi mi, Çatışma Stratejisi mi?
Savaş Ortamında Stratejik Kararlar
Aza Mahkûm Eden Stratejik Kararlar
Stratejik Kararların Seçiminde İki Düşünme Sistemi
Stratejik Kararlarda İnandırıcılık
Yüksek Maliyetli Hatalardan Kaçınmak
İhtimaller Dünyasında Stratejik Kararlar
Stratejiler ve İhtimaller Arasındaki Uyum
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.