WhatsApp Destek
Müşteri Destek Hattı : 0850 532 9653
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Seçkin Yayıncılık Kristallerin Fiziksel Özellikleri Tensörler - Etkileşmeler - Denge Özellikleri

Ürün Kodu : 9789750227097
Sayfa Sayısı : 300
Ebat : 16x24
199,75 TL
Prof. Dr. Mustafa Dikici tarafından; gözden geçirilmiş ve tamamen yenilenmiş olarak 2. baskısı yapılan kitap; üniversitelerin Fizik ve Kimya bölümleri ile birçok mühendislik bölümlerinde yüksek lisans seviyesinde okutulmakta olan “Kristal Fiziği” ya da “Kristallerin Özellikleri” isimli derse uygun olarak hazırlanmıştır.

Kitap, yazarın uzun yıllar bizzat anlattığı "Kristallerin Esneklik Özellikleri" ve "Kristallerin Fiziksel Özellikleri" derslerinin notlarından, “Kristallerin Esneklik Özellikleri” isimli kitabının ilk baskısından sonra akademisyenlerden ve öğrencilerden gelen önerilerden ve yılların kazandırdığı mesleki tecrübelerden oluşmaktadır.

Kitabın en önemli özelliği ise sade ve basit anlatımının yanında lise seviyesinde matematik bilgisine sahip kişilerin bile çok zorlanmadan okuyup anlayabilecekleri seviyede hazırlanmış olmasıdır. Kitap, yüksek lisans eğitimi görenlere olduğu kadar, mühendislere ve bu konuyu derinlemesine merak edip Türkçe kaynak bulamayanlara da hitap etmektedir. Ayrıca anlatılan konular çok sayıda tablo, problem, şekil ve uygulama ile desteklenmiştir.

Konu Başlıkları

Temel Kavramlar
Tensörler
Dönüşümler
Manyetik Özellikler
Dielektrik Özellikler
Zor ve Zorlanma Tensörleri
Sonsuz Küçük Bozulma
Piezoelektrik Olay
Esneklik ve Kristal Simetrileri
Denge Özellikleri
Elektriksel ve Termal İletkenlik
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.