WhatsApp Destek
Müşteri Destek Hattı : 0850 532 9653
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Seçkin Yayıncılık Meslek Yüksekokulları ve Fakülteler İçinAlternatif Akım AC Devre Analizi

Ürün Kodu : 9789750265792
Sayfa Sayısı : 336
Ebat : 16x24
96,00 TL
Kitap, uzun yıllar üniversitelerde "AC Devre Analizi, DC Devre Analizi, Sayısal Elektronik (Mantık Devreleri I ve II) ve Analog Elektronik (Elektronik I ve II)"derslerini anlatan, aynı zamanda da konu ile ilgili çeşitli kamu ve özel sektördeki projelerde yer alan yazarın notlarından yola çıkılarak yazılmıştır. Aynı zamanda, ders anlatımı/eğitim esnasında öğrencilerinden gelen sorulardan ve mesleki tecrübelerinden de faydalanılmıştır.

Çözümlü ve cevaplı tüm sorular özgün olup, yazara aittir. Önceki baskılarda olduğu gibi; bu baskıda da kitabı kullanan öğrenci ve öğretim elemanlarından gelen görüş ve öneriler dikkate alınmıştır. Bu baskıda özellikle jw-Domain (A e^jθ) formunda AC devreler konusu Bölüm 6 olarak ayrıca eklenmiştir. . Uzun süredir istenen ve beklenen bir yenilikti. jw-Domain ile ilgili tüm Bölümlerde çözümlü örneklere yer verilmiştir

Kitabın içeriğinin tamamı yenilenmiştir. Çözümlü örnekler dahil, çok geniş bir revizyon yapılarak, kitabın tamamının yenilendiği söylenebilir. Birçok Bölümde alt bölümler oluşturulmuştur. Bununla; konuların daha geniş açıklanarak anlaşılır olması, konuların takibinin kolaylaşması sağlanmıştır. Bölüm sonlarındaki tüm sorular gözden geçirilerek tamamı yenilenmiştir. Elinizdeki 5. Baskı için kolaylıkla yeni bir baskı yerine, aynı konuda yazılmış yeni bir kitap da denebilir.

Eserde, konular günlük anlatım dili anlatılarak öğrencilerin sıkılmaması amaçlanmış, aynı zaman da 200'ü çözümlü, 550 örnek soru verilerek, hem akademisyenlere örnek soru konusunda yardımcı olunmuş, hem de öğrenciler tarafından daha kolay anlaşılması ve anlaşılan konuların pekiştirilmesi hedeflenmiştir.

Kitap; Bologna Projesi, YÖK-Dünya Bankası Projesi ve İKMEP Projelerinin müfredatlarına uygun olup, bol örnekli olması sebebiyle de; Mühendislik Fakültelerinde çalışma kitabı olarak tavsiye edilmektedir.

Konu Başlıkları

Alternatif (AC) Sinyaller ve Çeşitleri
Karmaşık Sayılar ve Matematiksel İşlemler
RC, RL ve RLC Devreler
jw–Domain
Süperpozisyon Teoremi
Çevre Akımları (Mesh Analiz) Yöntemleri
Düğüm Gerilimleri (Nodal Analiz) Yöntemi
Thevenin ve Norton Teoremleri
Rezonans ve Çeşitleri
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.