WhatsApp Destek
Müşteri Destek Hattı : 0850 532 9653
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Seçkin Yayıncılık Nemli Hava Termodinamiği ve Psikrometri Uygulamaları

Ürün Kodu : 9789750258459
Sayfa Sayısı : 336
Ebat : 16x24
260,00 TL
"Uygulamalı Nemli Hava Termodinamiği" kitabı; iklimlendirme ve kurutma ile uğraşan bütün teknik elemanlar ile birlikte, fakültelerin Enerji Sistemleri Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Ağaç İşleri Endüstri Mühendisliği ve Meslek Yüksek Okullarının İklimlendirme ve Soğutma Programları'nda öğrenim gören öğrencilerin başvurabilecekleri bir temel kitap niteliğinde hazırlanmıştır. Kitapta; iklimlendirme (ısıtma, soğutma, nemlendirme ve nem alma) ve havalandırma ile ilgili bütün termodinamik ve mekanik işlemler ve özellikle Nemli Hava (Psikrometri) Diyagramı kullananların kaynak olarak başvurabilecekleri temel konuları ihtiva etmektedir.

Bu kitap; iklimlendirme öğrenmek isteyenlerin, iklimlendirmeye temel teşkil edecek bilgilerin, kavramların ve yine iklimlendirmedeki problemlerin çözümlerinde kullanılan temel eşitlik ve çizelgeleri bulabilecekleri bir kaynak eserdir.

Ayrıca; bu kitabın giriş bölümünde, genel ısı biliminde ihtiyaç duyulan hemen hemen bütün kavramlar(mefhumlar) ve bilgiler verilmiştir.

Nemli hava diyagramında (Psikrometrik Diyagram) ısıtma, soğutma, nemlendirme, nem çekme gibi bütün termodinamik işlemlere ait örnek problem çözümleri yapılarak konulara açıklık getirilmiştir.

Nemli hava diyagramı yardımı ile termodinamik işlemler yapmak üzere ikilimlendirme santralında kullanılan ısıtma, soğutma, nemlendirme ve nem alma kısımlarının(ünitelerinin) güçlerinin nasıl bulunacağı çözümlü örnek problemlerle gösterilmiştir.

Konu Başlıkları

Mekanik ve Isıl Esaslar
Gazların Termodinamiği
Hava ve Çeşitleri
Psikrometri ve Islak Hava Diyagramları
İklimlendirme Sistemi ve Kısımları
Süzgeçler (Filtreler)
Mahal Havasını Isıtma
Nemlendirme
Soğutma ve Nem Alma İşlemleri
Isı Geri Kazanım Sistemleri
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.