WhatsApp Destek
Müşteri Destek Hattı : 0850 532 9653
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Seçkin Yayıncılık Plastik Enjeksiyon Kalıpçılığı

Ürün Kodu : 9789750236662
Sayfa Sayısı : 168
Ebat : 16x24
145,00 TL
Bu ürün şimdiye kadar 6 ziyaretçimiz tarafından satın alınmıştır
Gözden geçirilmiş 2. baskısını yapan bu kitapta plastik malzemeler, kalıp tasarımı için gerekli yolluk tasarımı, standart kalıp elemanları konusunu ele alınmış ve anlatılan konuların daha iyi anlaşılması için kalıp tasarım örneklerine de yer verilmiştir. Kitapta anlatılan kalıp tasarım örnekleri, tamamen sanayide üretimi yapılmış, enjeksiyon preslerinde denenmiş ve sağlıklı ürünler alınmış gerçek ve denenmiş kalıp tasarımlarıdır. Kitap hazırlanırken, teorik bilgiler ile birlikte özel sektör deneyimleri de eklenerek enjeksiyon kalıpçılığı ile ilgili bilgiler daha doyurucu hale getirilmiştir.

Günümüzde plastik malzemelerin kullanım alanları artmakla birlikte, kullanılan bu plastik malzemelerin şekillendirilmeleri için çeşitli yöntemler kullanılmaktadır. Bu yöntemler içerisinde, en yaygın olanı ise "plastik enjeksiyon kalıpçılığı"dır. Plastik enjeksiyon kalıpçılığı, diğer şekillendirme yöntemlerine göre daha rijit (dayanıklı, ürünün her bir tarafında aynı malzeme özelliklere sahip) ürünler elde etmemizi sağladığı için tercih edilmektedir.

Kalıp tasarımı tamamen tasarımcının bakış açısı ile ilgilidir. Ancak tasarımcının bakış açısı da konuya hakimiyeti ile doğru orantılıdır.

Bu kitap; meslek yüksekokullarının, plastik enjeksiyon kalıpçılığı dersine uygun hazırlanmışsa da, gerek fakültelerin ilgili bölümlerindeki derslerde de kullanılabileceği gibi, bu konuda çalışan kişi ve kurumlara da hitap etmektedir.

Konu Başlıkları

Plastik Malzemeler
Enjeksiyon Makinesi
Ürün Tasarımı
Kalıp Tasarımı
Standart Kalıp Elemanları
Maçalı Kalıp Tasarımı
Yolluk ve Yolluk Girişi Tasarımı
Plastik Enjeksiyon Kalıplarının Isıtılması ve Soğutulması
Enjeksiyon Hataları ve Nedenleri
Ko–Enjeksiyon Kalıplama
Kalıp Tasarım Örnekleri
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.